tabletki na odchudzanie

Sporo osób pragnie zrzucić nadmierne kilogramy i decyduje się na zażywanie tabletek wspomagających odchudzanie. Niektóre z nich rzeczywiście są w stanie ułatwić odchudzanie, ale w żadnym wypadku nie zastąpią diety i aktywności fizycznej. Stosując prawidłowy model żywienia oraz regularnie uprawiający sport, można usprawnić odchudzanie dzięki suplement on o naturalnym składzie. Jakie tabletki na odchudzanie wybrać? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/tabletki-na-odchudzanie-czy-sa-skuteczne/ 

Natura zawsze na plus 

Obecnie dążymy do coraz bardziej zbliżonego do natury stylu życia. Coraz więcej osób docenia zdrową dietę, naturalne kosmetyki, lecznictwo czy medycynę naturalną. Podobnie jest w przypadku odchudzania. Większość osób skłania się ku naturalnym substancjom odchudzającym, które bez problemu można stosować bez obaw o własne bezpieczeństwo. W ostatnich latach nie brakowało szokujących historii pokazujących, jak daleko potrafią posunąć się osoby pragnące zrzucić niechciane kilogramy. Warto jest wspomnieć chociażby o nielegalnych tabletkach pochodzenia azjatyckiego, które zawierają larwy tasiemca. Pasożyty te rozwijają się wewnątrz ciała oraz powodują niedożywienie i utratę masy ciała. Mogą one skutkować jednak śmiercią, ponieważ tasiemiec żywi się wszystkimi substancjami potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W żadnym wypadku nie należy więc sięgać się po takie produkty, a co więcej powinniśmy Wystrzegać się wszelkich substancje pochodzących z nieznanych czy nielegalnych źródeł. Nigdy nie będą w stanie pomóc nam zrzucić zbędnych kilogramów, a jedynie mogą zagrozić naszemu zdrowiu lub nawet życiu. Najlepszymi produktami będą oczywiście te, które posiadają jedynie naturalny skład i pochodzą z legalnego i sprawdzonego źródła. 

Naturalne suplementy odchudzające 

Kiedy naszym celem jest utrata zbędnych kilogramów, możemy wspomagać się roślinnymi substancjami, które oddziałują na fizjologiczne procesy metaboliczne, wspomagając tym samym utratę tkanki tłuszczowej. Idealnym sposobem jest picie naparów ziołowych czy napojów, które oddziałują na proces lipolizy – pozyskiwania energii z tkanki tłuszczowej. Najpopularniejszymi naturalnymi ekstraktami roślinnymi, które można przyjmować jako bezpieczne składniki wspomagające odchudzanie to:

zielona herbata i zielona kawa

zioła hamujące apetyt – napar z morszczynem, kruszyną, prawoślazem, suplementy z chromem, fasolą białą i błonnikiem

zioła detoksykujące – zioła typu skrzyp, pokrzywa, bratek, mniszek, rumianek, perz, mięta i zioła tybetańskie 

Jakie tabletki na odchudzanie wybrać? 

Żeby odchudzić się w bezpieczny i skuteczny sposób, warto jest sięgać po suplementy o naturalnym i sprawdzonym składzie. Preparatami odchudzającymi, które zawierają powszechnie znane składniki, o udowodnionym działaniu wspomagającym odchudzanie są: 

  • wyciąg z pokrzywy indyjskiej, która pobudza procesy lipolizy
  • ekstrakt z zielonej herbaty
  • guaranina o działaniu pobudzającym spalanie tłuszczu i zmniejszającym poczucie głodu
  • ekstrakt zawierający kwas hydroksycytrynowy, który działa podobnie jak guarana 
  • yerba mate
  • piperyana nasilająca termogenezę i lipozę
  • L-karnitya przyspieszająca przemianę materii 

Zobacz też: http://www.miasto-dialogu.pl/sniadanie-bialkowe-najlepsze-propozycje/