Torby sportowe – na trening i wakacje

0
188

Przechadzając się po sklepach – obojętnie czy wielobranżowych, czy specjalistycznych – można natrafić na tańsze w stosunku do walizek, torby sportowe. Od dłuższego czasu cieszą się one popularnością zarówno wśród podróżnych, jak i amatorów różnych dyscyplin. Czy tylko cena stanowi o zainteresowaniu nimi?

Zalety i wady

Z pewnością pojemność takiej torby będzie dużo większa, nawet od najobszerniejszych plecaków turystycznych. Zapewne dlatego to częsty towarzysz krótkich wyjazdów. Dzięki elastycznemu materiałowi zmieści w sobie przedmioty o nieregularnych kształtach. Z reguły dzięki dużemu otworowi załadunkowemu, a także mnogim kieszeniom zewnętrznym, jest bardzo łatwa do zapakowania, jak i do rozpakowania. Przez to pasuje idealnie na siłownię lub trening, gdzie trzeba ze sobą zabrać bardzo dużo, różnych w swojej naturze rzeczy. Niestety, szczególnie wypchana po brzegi, potrafi ciążyć na ramieniu czy w rękach. Tutaj ujawnia się jedna z zalet nowoczesnych walizek nad torbami sportowymi: te pierwsze mają kółka, które pozwalają ciągnąć za sobą ten niemały ciężar. Oczywiście, w przypadku podróży własnym samochodem, nie ma to zastosowania. Szeroka gama rozmiarów pozwala wybrać dla siebie także spośród tych mniejszych modeli, które łatwiej zmieszczą się do szafki czy będą bardziej poręczne w przenoszeniu. Torby sportowe w swojej naturze stawiają na nieszablonowe wzornictwo, dzięki czemu mają taką samą ilość zwolenników i przeciwników. Ci pierwsi zapewne cenią sobie szeroką gamę kolorystyczną, natomiast drudzy widzą w nich tandetną, chwilową modę na infantylne produkty z zachodu.

Jaką torbę sportową wybrać?

Odnosząc się do poprzedniego akapitu, główną rolę odgrywać tutaj będą rozmiar i kształt. Najpopularniejsze kroje to torba prostokątna, owalna oraz podłużna. Po drugie, pojawi się rozbieżność w preferencjach co do materiału. Jeśli nawet na siłowni chce się zachować odrobinę stylu, wtedy wybór należy ograniczyć do modeli skórzanych. To, co oczywiste, droższy i cięższy wybór. Torby sportowe z tworzywa sztucznego są tańsze i lżejsze, za to nie zawsze atrakcyjne wizualnie. W zależności od płci kupującego i wieku, co innego będzie wskazane przy zakupie. Przy okazji tych najmłodszych warto sprawdzić długość i regulację paska. Dobrze też jeśli jest wykonany z miłego w dotyku, delikatnego materiału, co pozwoli uniknąć otarć i siniaków. Przy torbach do szczególnych rodzajów sportów, jak basen albo tenis, trzeba skupić się na cechach charakterystycznych tych dyscyplin. Przecież rakieta musi się gdzieś zmieścić, a torba z mokrymi ubraniami nie może przeciekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here