Kupowanie samochodów w komisach jest wygodne, ale musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach, aby zakup był w pełni udany. Na co powinniśmy uważać w szczególności?

W komisach samochodowych możemy znaleźć szereg różnych samochodów. To zarówno modele dość nowe, które zostały zakupione przez właścicieli w ostatnich latach, jak i te mające już ponad dekadę. Dzisiaj w komisach dostępne są nie tylko pojazdy z polskiej dystrybucji, ale często większość stanowią modele sprowadzane do nas z innych krajów. Jeśli nie znamy się na motoryzacji zbyt dobrze, istnieje ryzyko, że trafimy na pojazd, który tylko powierzchownie wygląda dobrze. Już w kilka dni po zakupie może bowiem zacząć sprawiać nam poważne problemy. Trzeba więc wiedzieć, jak ich uniknąć.

Poszukiwanie idealnego auta w komisie

Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa „autokomis Warszawa”, od razu pojawia się przed nami pełna gama adresów, a pod nimi dziesiątki samochodów do oglądania. Wiele komisów ma swoje strony WWW, na których możemy zobaczyć dostępne modele. Także znajdziemy je na portalach ogłoszeniowych. Warto więc zacząć od poszukiwań on-line, aby nie tracić czasu na dojeżdżanie do każdego komisu po kolei.

Na opisy pojazdów zawsze patrzmy z przymrużeniem oka, zwłaszcza wtedy, gdy auto nie było serwisowane w ASO i pochodzi z innego kraju. Gdy nie znamy się na rzeczy, najlepiej poprosić kogoś znajomego, kto za nas będzie mógł zobaczyć auto i sprawdzić, jaki jest jego stan. Jeśli także nie mamy takiej możliwości, możemy skorzystać z usług firmy zajmującej się takimi usługami. Także pamiętajmy o tym, że jazda próbna autem z komisu to często nie lada wyczyn. Zwykle nie otrzymamy na to zgody lub dopiero wtedy, gdy wpłacimy zaliczkę – to dodatkowym minus.

Gdzie kupować auta bez ryzyka?

Jeśli chcesz kupić dobre auto bez ryzyka, warto zajrzeć do salonów dealerskich, które prowadzą nie tylko sprzedaż samochodów nowych, ale też używanych. Są to auta po dokładnych przeglądach, z wymienionymi częściami, których historię i stan możemy od razu poznać. Zapłacimy wprawdzie więcej niż w komisie, ale zyskujemy komfort i bezpieczeństwo.