Mężczyźni, którzy chcą dobrze wyglądać z pewnością zastanawiają się jak można osiągnąć świetny wygląd przy minimalnym wysiłku. Nie jest to dziwne, każdy chce widzieć fantastyczne efekty, jednocześnie oszczędzając czas, pieniądze i energię. Czasami, aby jedna rzecz wyglądała dobrze, inna musi na tym ucierpieć. Jak jest w przypadku fryzury na głowie i brody?

Co bardziej przyciąga wzrok?

Fryzura jest ważna, jednak w przypadku wielu mężczyzn to właśnie broda i zarost grają pierwsze skrzypce. Dlaczego? Ponieważ nadają wyraz całej twarzy, a jeśli wyglądają schludnie i są zadbane to naprawdę mężczyzna może wyglądać niezwykle przystojnie. Włosy na głowie również są niezwykle istotne, jednak niezależnie od tego czy pozostaną krótkie, długie, ułożone czy w nieładzie – ładny zarost w wielu przypadkach może uratować sytuację i odciągnąć uwagę od nie do końca udanej fryzury.

Dbaj o brodę, fryzura jakoś się ułoży

Najważniejsze jest zatem, aby postarać się o to, żeby broda była reprezentatywna. Co to znaczy? Uczesana, równo podcięta i zadbana. Schludny zarost doda powagi i klasy a także sprawi, że mężczyzna stanie się niezwykle pociągający. Powodów, dla których warto poświęcić trochę uwagi swojemu owłosieniu w okolicach buzi, jest mnóstwo!

Jak zadbać o brodę?

Przede wszystkim należy ją regularnie czesać, ponieważ pozwala to na oczyszczenie skóry, wzmocnienie cebulek włosa. Bardzo istotne jest również częste mycia jej, najlepiej specyfikami przeznaczonymi konkretnie do brody, chociaż można również użyć zwykłego szamponu do włosów. Mydło raczej się nie sprawdzi, ponieważ może przesuszyć skórę. Nie zapominajmy o przycinaniu, aby nadać jej odpowiedni kształt. To bardzo ważny proces pielęgnacyjny, ponieważ decyduje o tym, jak mężczyzna będzie się prezentował. Warto zatem posiadać trymer, który ułatwi to zadanie. Może również wybrać się do specjalisty, który zajmuje się brodami i z pewnością zadba o zarost swojego klienta należycie. Aby odżywić swoje włosy, a przez to zyskać na ich wyglądzie, sprawdź olejki do brody. Mogą być one niesamowicie pomocne przy utrzymaniu schludnego i zadbanego zarostu.

Fryzura – czy warto o nią dbać?

Oczywiście. To, że broda jest odrobinę ważniejsza, nie znaczy, że mężczyzna ma kompletnie zapomnieć o układaniu, podcinaniu czy też myciu włosów. Broda i fryzura się dopełniają. Ważne jest zatem, aby pamiętać o dbaniu o obydwie te rzeczy. Warto również podcinać włosy, myć je oraz chodzić do fryzjera. Jeśli jednak jesteś łysy to nie myśl, że ominie Cię utrzymywanie porządku na głowie. O skórę również należy dbać! W innym wypadku może pojawić się łupież bądź inne, nieprzyjemne dolegliwości, które będą również wyglądały nieciekawie. W przypadku osób, które nie mają włosów, dobrze jest również pamiętać o tym, żeby smarowały się one kremami z filtrem podczas słonecznych dni a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie czapka. Skóra głowy jest bardzo wrażliwa i można się poparzyć, co również skutkowało będzie schodzącym naskórkiem.

Każda, wybrana stylizacja może wyglądać rewelacyjnie, jeśli się o siebie dba. Mężczyzna, który będzie pielęgnował swoją brodę oraz poświęci czas na ułożenie fryzury, zrobi ogromne wrażenie swoim schludnym wyglądem. Nie tylko doda mu to klasy, ale również sprawi, że będzie prezentował się dużo przystojniej.