Badanie nasienia u mężczyzny

Za pomocą badania męskiego nasienia można określić jego najważniejsze parametry, w tym liczbę oraz żywotność plemników. Kiedy mężczyzna powinien wziąć udział w tego typu badaniu? Jak ono przebiega? Ile trzeba za nie zapłacić?

Kiedy wskazane jest wykonanie badań nasienia?

Badanie nasienia (spermiogram lub seminogram) jest podstawową metodą diagnostyczną stosowaną w męskiej niepłodności. Diagnostyka ta pozwala na wskazanie, czy przyczyna problemów z zajściem w ciążę może leżeć po stronie mężczyzny, co także ułatwia ewentualne leczenie.

Właśnie dlatego badanie nasienia jest wskazane wtedy, gdy para ma trudności z doczekaniem się potomka i konieczne jest zdiagnozowanie ich powodu.

Parom chcącym zlecić badanie nasienia Kraków oraz Bielsko-Biała dają szybki dostęp do klinik leczenia niepłodności, w których można skorzystać z kompleksowej diagnostyki.

Badania nasienia – jak przebiegają?

Aby przeprowadzić badanie nasienia, mężczyzna musi oddać jego próbkę. W tym celu konieczne jest jej pobranie podczas masturbacji lub stosunku.

Dyskretne badanie nasienia Bielsko-Biała, Kraków – w klinikach leczenia niepłodności można przeprowadzić badanie w komfortowych warunkach. Dodatkowo wybrane kliniki badające nasienie w Krakowie i Bielsku-Białej umożliwiają dostarczenie go w specjalnych prezerwatywach albo w pojemnikach po stosunku w domu, co ułatwia pobranie materiału.

Następnie przekazane nasienie jest poddawane dokładnej analizie. W tym celu stosuje się dwie metody diagnostyczne – klasyczne badania mikroskopowe oraz komputerową analizę nasienia CASA.

Ile kosztuje badanie nasienia?

Za badanie nasienia w Bielsku-Białej, Krakowie najczęściej trzeba zapłacić od około 65 zł za klasyczne badanie pod mikroskopem do około 250 zł za rozszerzone badanie mikroskopowe wspomagane komputerowo.

Badanie nasienia Kraków, Bielsko-Biała – gdzie można je wykonać?

Z badania nasienia w Krakowie i w Bielsku-Białej można skorzystać w klinikach leczenia niepłodności, które oferują je w ramach diagnostyki niepłodności par. Dodatkowo materiały do analizy przyjmowane są przez wybrane laboratoria analityczne.

Badanie nasienia Bielsko-Biała, Kraków – z adresami klinik leczenia niepłodności wykonującymi diagnostykę w tym zakresie można zapoznać się w sieci.