Czym zajmuje się neurolog

Sprawnie działający układ nerwowy wprawia w ruch nasz szkielet i nasze mięśnie, ale też między innymi odpowiada on za odbieranie i przetwarzanie określonych bodźców. Zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego mają wpływ na wszystkie procesy naszego organizmu, a choroby wynikające z tych zaburzeń leczy specjalista neurolog Katowice.

Neurolog Katowice

Poza mózgiem i rdzeniem kręgowym czyli ośrodkowym układem nerwowym, także pozostała część układu nerwowego są przedmiotem badań neurologa Katowice. To dzięki jego wiedzy dowiadujemy się czy dokuczające nam objawy związane są z układem nerwowym, czy nie.Badając wszelkie procesy wpływające negatywnie na nasz układ nerwowy, neurolog wkracza czasami w dziedzinę psychiatrii. Często bowiem w mózgu tkwi źródło wszelkich nieprawidłowości.Osoby dorosłe i dzieci, trafiające do lekarza neurologa Katowice, zmagają się często z padaczką, udarem lub zapaleniem mózgu, nerwicą i stwardnieniem rozsianym.

Kiedy skonsultować się z neurologiem Katowice

Objawy chorób neurologicznych umykają czasami naszej uwadze. Poza tym pacjenci nie zawsze wiedzą z jakim lekarzem specjalistą skonsultować swe niepokojące objawy.Do neurologa Katowice warto zgłosić się, gdy nagle pogarsza się nasz wzrok i pamięć, kiedy mamy problemy z koncentracją, a nasze mięśnie są osłabione, odczuwamy mrowienie kończyn i mamy zaburzenia czucia. Dodatkowo jakiekolwiek urazy głowy i ich późniejsze następstwa w postaci omdleń lub utraty przytomności, powinny być niezwłocznie skonsultowane z neurologiem Katowice.

Wizyta w poradni neurologicznej Katowice

Poradnia neurologiczna Katowice to miejsce, gdzie specjalistyczna kadra lekarska diagnozuje i stosuje odpowiednie leczenie chorób układu nerwowego. Na pierwszej wizycie u lekarza neurologa Katowice przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski. Po nim następuje proste badanie układu nerwowego. Lekarz sprawdza też sposób naszego chodzenia, postawę ciała i prawidłowość mowy. Często już na tym etapie konsultacji lekarskiej Neurolog Katowice jest w stanie postawić diagnozę.Dodatkowo poradnia neurologiczna Katowice dysponuje odpowiednim sprzętem do przeprowadzenia dodatkowych badań neurologicznych. Najczęściej jest to tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here