Czym zajmuje się neurolog

Sprawnie działający układ nerwowy wprawia w ruch nasz szkielet i nasze mięśnie, ale też między innymi odpowiada on za odbieranie i przetwarzanie określonych bodźców. Zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego mają wpływ na wszystkie procesy naszego organizmu, a choroby wynikające z tych zaburzeń leczy specjalista neurolog Katowice.

Neurolog Katowice

Poza mózgiem i rdzeniem kręgowym czyli ośrodkowym układem nerwowym, także pozostała część układu nerwowego są przedmiotem badań neurologa Katowice. To dzięki jego wiedzy dowiadujemy się czy dokuczające nam objawy związane są z układem nerwowym, czy nie.Badając wszelkie procesy wpływające negatywnie na nasz układ nerwowy, neurolog wkracza czasami w dziedzinę psychiatrii. Często bowiem w mózgu tkwi źródło wszelkich nieprawidłowości.Osoby dorosłe i dzieci, trafiające do lekarza neurologa Katowice, zmagają się często z padaczką, udarem lub zapaleniem mózgu, nerwicą i stwardnieniem rozsianym.

Kiedy skonsultować się z neurologiem Katowice

Objawy chorób neurologicznych umykają czasami naszej uwadze. Poza tym pacjenci nie zawsze wiedzą z jakim lekarzem specjalistą skonsultować swe niepokojące objawy.Do neurologa Katowice warto zgłosić się, gdy nagle pogarsza się nasz wzrok i pamięć, kiedy mamy problemy z koncentracją, a nasze mięśnie są osłabione, odczuwamy mrowienie kończyn i mamy zaburzenia czucia. Dodatkowo jakiekolwiek urazy głowy i ich późniejsze następstwa w postaci omdleń lub utraty przytomności, powinny być niezwłocznie skonsultowane z neurologiem Katowice.

Wizyta w poradni neurologicznej Katowice

Poradnia neurologiczna Katowice to miejsce, gdzie specjalistyczna kadra lekarska diagnozuje i stosuje odpowiednie leczenie chorób układu nerwowego. Na pierwszej wizycie u lekarza neurologa Katowice przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski. Po nim następuje proste badanie układu nerwowego. Lekarz sprawdza też sposób naszego chodzenia, postawę ciała i prawidłowość mowy. Często już na tym etapie konsultacji lekarskiej Neurolog Katowice jest w stanie postawić diagnozę.Dodatkowo poradnia neurologiczna Katowice dysponuje odpowiednim sprzętem do przeprowadzenia dodatkowych badań neurologicznych. Najczęściej jest to tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny.