Wyprawka dla mamy
Fot.: pexels.com

Wyprawka do szpitala dla mam to komplet niezbędnych rzeczy o których należy pamiętać i przygotować dużo wcześniej. Najlepszym sposobem jest zrobienie w pierwszej kolejności listy, która obejmie wszystkie potrzebne elementy. Pakując rzeczy według listy unikniemy niepotrzebnego stresu.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/wyprawka-dla-mamy-do-szpitala-krok-po-kroku/

Co jest niezbędne?

Najważniejsze jest to aby przyszła mama czuła się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego tak ważne jest przemyślane skompletowanie wyprawki. Absolutnie na pierwszym miejscu niezbędnych rzeczy znajdą się dokumenty. Jest to dowód osobisty oraz wyniki badań. Warto mieć to na samym wierzchu i w miejscu łatwo dostępnym aby sprawnie móc okazać niezbędne papiery. Kolejną rzeczą niewątpliwie jest szlafrok, długie koszule nocne, ręcznik, nawilżane chusteczki oraz bardzo chłonne podpaski. Są to podstawowe rzeczy o których musimy pomyśleć w pierwszej kolejności. Oczywiście dla każdej mamy różne rzeczy mogą się znaleźć na liście pierwszego wyboru.

Dodatkowe rzeczy, które ułatwią pobyt w szpitalu

Żadna mama nie wie tak na prawdę jak długo będzie musiała zostać w szpitalu. Warto więc skompletować akcesoria, dzięki którym będzie nam wygodniej i swobodniej. Do takich mogą należeć: bielizna poporodowa, specjalny biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne, środki higieny osobistej, miękkie ręczniki w różnych rozmiarach, klapki pod prysznic oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Pamiętajmy też aby zabrać ubranie, które założymy do wyjścia ze szpitala. Pogoda może być wówczas różna, a więc warto wziąć ze sobą coś przeciwdeszczowego i ciepłego.

Nie obędzie się bez wsparcia!

Wyprawki dla noworodków czy dla samych mam możemy kompletować nawet kilka miesięcy, przeglądając różne strony internetowe, słuchając najróżniejszych porad osób najbliższych, ale nie zapominajmy że ważnym elementem wyprawki dla mamy jest wsparcie! To właśnie bliskie osoby są elementem wyprawki. Powinni być opanowani, troskliwi, życzliwi i pomocni. Poród i pobyt w szpitalu często wiąże się z dużym stresem dla przyszłej mamy i to w mocy rodziny i partnera jest siła i moc którą należy w odpowiedni sposób przekazać przyszłej mamie!

Zobacz też: http://www.miasto-dialogu.pl/kompletna-wyprawka-dla-noworodka/