Nie masz smartfona, ale masz komputer z dostępem do internetu? W takim przypadku możesz dokonać rezerwacji taksówki on-line. Sprawdź, jak to zrobić!

Kiedyś, aby zamówić taksówkę, trzeba było zadzwonić pod wskazany numer, a tam powiedzieć dyspozytorowi, gdzie pojazd ma nas czekać. Oczywiście, odkąd do dyspozycji mam smartfony, stało się to znacznie łatwiejsze, ponieważ możemy zamówić taxi z praktycznie dowolnego miejsca – nie tylko z domu.

Kilka lat temu popularne zaczęły być aplikacje mobilne powalające na zamawianie przewozów. Dzisiaj skorzystamy z nich również w kilku miastach w Polsce. W ślad za nimi poszły również korporacje taksówkarskie, które zaczęły udostępniać dedykowane aplikacje mobilne pozwalające na dokonanie zamówienia taxi przez smartfona.

Jednak nie musimy mieć wcale smartfona z zainstalowaną aplikacją, aby zamówić taxi w Warszawie. Teraz możemy zrobić również po prostu przez swój komputer z dostępem do sieci. To dobry wybór dla tych osób, które nie mają smartfona.

Aktualnie z możliwości zamówienia taksówki przez komputer można skorzystać między innymi Taxi MPT w Warszawie. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową – taxi w Warszawie, aby następnie wykonać rezerwację. W formularzy podajemy, jaka trasa nas interesuje, określamy również godzin. Na podstawie tych danych otrzymamy również informację o orientacyjnej cenie przejazdu. Możemy wybrać też dodatkowe opcje, na przykład taksówkę, w której zapłacimy kartą, taksówkę, której kierowca posługuje się językiem obcym, taksówkę bagażową.

Jeśli już określimy wszystkie interesujące nas parametry, podajemy nasz numer telefonu do kontaktu i zamawiamy taxi. Pojazd przyjedzie na wskazane miejsce najczęściej w ciągu kwadransa w zależności od dnia i godziny.

Zatem wtedy, gdy nie lubisz zamawiać taksówki telefonicznie albo nie masz smartfona, na którym można by zainstalować aplikację do zamawiania taxi mobilnie, możesz również zrobić to na swoim komputerze – wystarczy tylko parę kliknięć, a taksówka niedługo podjedzie na miejsce. To naprawdę takie proste!