We współczesnym świecie coraz więcej osób cierpi na utratę włosów. Wbrew pozorom nie jest to problem dotyczący tylko mężczyzn, chociaż to oni częściej są kojarzeni z łysieniem. Niestety, z tym jakże trudnym problemem spotykają się również kobiety, dla których jest to wyjątkowo ciężkie i negatywnie wpływające na ich samopoczucie emocjonalne. Piękne i zadbane zdrowe włosy to przecież ogromny atut urody. Gdy nagle, nie wiadomo z jakiego powodu zaczyna się go tracić, można rzeczywiście doświadczyć tego jako kryzysu psychicznego. Warto zatem wiedzieć, że istnieje miejsce takie jak klinika transplantacji włosów, w którym można otrzymać fachową pomoc oraz poddać się zabiegowi przeszczepu włosów.

Klinika trychologiczna

Wbrew pozorom tego typu miejsc wciąż nie jest zbyt wiele na mapie Polski. Niektórzy pacjenci przyjeżdżają zatem z odległych miejscowości, aby spotkać się z trychologiem, czy lekarzem specjalizującym się w zdrowiu włosów. Bardzo często Osoby mające problem z łysieniem wyszukują w internecie haseł ” trycholog Katowice”. To właśnie to miasto słynie z bardzo dobrej kliniki trychologicznej, która pomogła już wielu pacjentom.

Trycholog Katowice

Pierwszy kontakt z trychologiem to konsultacja mająca na celu zebranie szczegółowych informacji dotyczących problemu łysienia. Lekarz będzie zatem zbierał wywiad medyczny, do którego pacjent też powinieneś się przygotować. Warto zabrać ze sobą wyniki badań takich jak morfologia albo badania hormonalne, gdyż to one mogą już rzucić światło na problem, którego doświadcza pacjent. Lekarz będzie chciał dowiedzieć się jaka jest historia łysienia pacjenta, jak wyglądało to u bliskich członków rodziny, oraz poznać trochę styl życia i odżywiania się. Wbrew pozorom mają one również niebagatelny wpływ na zdrowie i kondycję włosów. Po zebraniu informacji zostanie postawiona diagnoza oraz dobrane sposób leczenia.

Klinika transplantacji włosów

Klinika trychologiczna to miejsce, w którym można poddać się zabiegowi przeszczepu włosów. Stosowane są w niej nowoczesne metody z użyciem robotów medycznych, dzięki którym cały zabieg jest bardziej precyzyjny i ma lepsze efekty. Żeby jednak móc poddać się temu zabiegowi, lekarz musi określić czy nie ma przeciwwskazań. Konieczna będzie zatem konsultacja u kardiologa, który oceni czy układ krążenia i serce pacjenta poradzą sobie z obciążeniem i stresem jakim jest zabieg. Jeżeli pacjent dostanie zielone światło od kardiologa, transplantacja włosów stanie się realna. Pozostaniu już tylko umówienie terminu i przygotowanie się na zabieg.