Sposób na nudę dla dorosłych? Puzzle!

0
926

Sposobów na nudę w pochmurny wieczór jest wiele i choć zawsze, gdy mamy pełne ręce roboty, marzymy o chwili odpoczynku i zrelaksowaniu się, to w momencie, gdy przychodzi czas wolny, ciężko jest nam wybrać jakąś rozwijającą aktywność. Książka? Film? Przecież robimy to cały czas. Warto wrócić do rozrywki, o której pewnie wielu z nas zapomniało. Układanie puzzli nigdy nie wyszło z mody i wciąż bawi i rozwija naszą wyobraźnię przestrzenną w taki sam sposób jak kiedyś. Mamy kilka godzin wolnego i chęć zrobienia czegoś bardziej twórczego niż spędzenie czasu na kanapie? Zajmijmy się ułożeniem puzzli. Najlepiej dużych. Jak puzzle 1000 elementów.

Jakie rodzaje puzzli mogą zainteresować dorosłych?

Obecnie na rynku mamy możliwość wyboru spośród setek zestawów puzzli. Decydując się na konkretny model,  najbardziej zwracamy uwagę na elementację, czyli liczbę elementów, z których  składa się cały obraz. Jeżeli nigdy nie mieliśmy do czynienia z układaniem puzzli, warto zacząć od zestawów o małej elementacji i wraz z nabieraniem pewności i umiejętności, zwiększać liczbę  elementów w zestawie aż dojdziemy do poziomu puzzli 1000 elementów, a może nawet dalej! Jeżeli chodzi o wybór rodzaju, mamy tu do czynienia z naprawdę szerokim zakresem tematycznym. Często wybieramy piękne widoki atrakcyjnych turystycznie miast bądź górskie pejzaże. Ciekawą alternatywą są również puzzle licencjonowane, które ukazują sceny ze znanych filmów, książek bądź gier. Dla miłośników historii i sztuki, przygotowane zostały zestawy puzzli ukazujące najsłynniejsze obrazy.

Układanie puzzli wpływa pozytywnie na nasz mózg

Badania zgodnie potwierdzają, iż układanie puzzli w trybie ciągłym aktywizuje nasz umysł i pobudza obie półkule mózgu do działania. To sprawia, iż poddając nasz umysł tak wytężonej wysiłkowy, zwiększamy pojemność i wydajność szarych komórek. Spędzając wolny czas na układaniu puzzli, szlifujemy swoje umiejętności wizualizacji, kreatywności i skupienia. Na puzzle nigdy nie będziemy za starzy!

Puzzle 1000 elementów czyli zabawa dla ambitnych

Gdy skończyliśmy z puzzlami zawierającymi małą liczbę elementów i chcemy większego wyzwania, warto sięgnąć po puzzle 1000 elementów. Taki rodzaj puzzli to dość specjalistyczny segment, który wymaga od nas dużego skupienia, ale też odpowiedniej ilości czasu i miejsca, w którym będziemy nasze puzzle układać. Puzzle 1000 elementów mogą być powodem do spędzenia wielu miłych godzin w towarzystwie najbliższych. Ułożenie zestawu z tylu elementów będzie z pewnością wielką satysfakcją dla całej rodziny.