prezent dla mężczyzny
fot. pexels.com

Jeśli chodzi o prezenty, jakie lubią dostawać kobiety, a jakie cenią mężczyźni, to jest tutaj ogromna różnica. Dowiedz się, jakich upominków nie lubią panowie – będzie to na pewno dla ciebie ogromną podpowiedzią, czego nie kupować, a na co zwrócić uwagę!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/nietuzinkowe-prezenty-dla-mezczyzny/ 

Użyteczność i funkcjonalność

Prezent, który nie jest praktyczny, to niewłaściwy prezent. Właśnie tak można pokrótce zdefiniować charakter upominku, z które zdecydowana większość mężczyzn nie będzie zadowolona. Wynika to stąd, że mężczyźni są z reguły gadżeciarzami, lubią różne atrakcyjne przedmioty, ale ważne, aby były praktyczne, miały konkretne zastosowanie. Wtedy takie prezent, według mężczyzny ma sens. Warto tutaj wspomnieć, że u kobiet jest zupełnie inaczej – wiele pań docenia prezenty piękne same w sobie, takie na które można zawiesić oko. Co prawda, u mężczyzn też czasem zwyczajne akcesoria mają sens, zwłaszcza, że jeśli są to figurki ulubionych postaci fantastycznych, z komiksów, filmów, bajek. Jest to jednak wyjątek, ponieważ z reguły panowie doceniają prezenty możliwie najbardziej użyteczne.

Upominki standardowe

Tutaj opowiemy ci o bardzo podobnej kwestii, jak powyżej, jednak jest ona zupełnie inna. Otóż, kobieta jeśli dostanie produkt, jaki sama kupuje sobie na co dzień, np. balsam do ciała, ale będzie to coś nowego – będzie z tego zadowolona. Z kolei, mężczyzna, który dostanie skarpetki czy zestaw do golenia, niestety nie potraktuje tego, jako trafiony upominek. Dla nich jest to coś bardzo powszechnego, zwykłego, co sami mogą sobie kupić.

Prezent personalizowany

Powyżej opisane przykłady pewnie dają ci wiele do zrozumienia i pokazują, że z jednej strony można wskazać, jakich prezentów nie lubią mężczyźni (takich, które nie są praktyczne i są takimi rzeczami, jakie sami mogą sobie kupić), ale z drugiej nie jest to takie oczywiste. Z tego względu warto przed wyborem prezentu porozmawiać o tym, jaki ma to być prezent, aby z jednej strony był zaskoczeniem i niespodzianką, ale jak najbardziej wpasował się w gust i aby on był z niego zadowolony. Tylko wtedy można powiedzieć, że prezent jest trafiony.

Przeczytaj też: http://www.kochamydzieci.pl/czy-nastolatki-powinny-sie-malowac/