Telefon to jedno z urządzeń, które przydaje się przy okazji każdej podróży. Czy jednak wiesz, jakie cechy powinna mieć komórka wyjazdowa? Jak wybrać optymalny smartfon wyjazdowy?

Smartfon prawdziwie wyjazdowy

Podróże lubią chyba wszyscy, trudno znaleźć osobę, która cały czas spędzałaby wyłącznie w pracy lub w domu. Odpoczynek chociaż raz na jakiś czas należy się każdemu i stanowi właściwie integralną część zdrowego trybu życia. Oczywiście sam urlop może przybierać zupełnie różne formy, co jest wynikiem osobistych potrzeb i własnych preferencji. Niektórzy wolne dni spędzają na aktywnym wypoczynku, uprawiając sport czy pokonując kolejne kilometry na szlaku pieszym lub rowerowym, inni natomiast wolą wygrzewać się w basenie w hotelu z opcją all-inclusive.

Bez względu na to, w której grupie wyjazdowiczów się znajdujesz, w każdą podróż powinieneś zabrać ze sobą telefon komórkowy. Smartfon przydaje się przy rozmaitych okazjach – pozwala na swobodny i skuteczny kontakt z bliskimi czy znajomymi, sprawdzenie użytecznych informacji w czasie urlopu, a nawet wykonanie zdjęć i filmów, które będą doskonałą pamiątką z wakacji. Okazuje się jednak, że nie każda komórka równie dobrze sprawdza się w podróży.

Jaki telefon zabrać w podróż?

Jednym z czołowych producentów komórek na świecie jest marka Samsung. Telefony z serii Galaxy szybko podbiły serca użytkowników na całym świecie, a flagowe modele cieszą się coraz większą popularnością. Jednymi z najbardziej cenionych komórek marki są Samsung S9 i S9+. Porównanie obu modeli w kontekście wyjazdów i podróżowania jest dosyć trudne, gdyż wiele tak naprawdę zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Bez wątpienia jednak oba urządzenia są z najwyższej półki i cechują się wielką funkcjonalnością.

Samsung S9 i S9+ – porównanie telefonów

Smartfon podróżniczy musi być przede wszystkim niezawodny i skuteczny w niemal wszystkich warunkach. Wiele w tej kwestii zależy od zamontowanych podzespołów, a szczególnie procesora. Co ciekawe, zarówno Samsung Galaxy S9, jak i Galaxy S9+ posiadają dokładnie tę samą jednostkę – ośmiordzeniowy procesor Octa Core (4 x 2,9 GHz + 4 x 1,9 GHz). Znakomicie koordynuje on pracę telefonu, gwarantując przy tym m.in. jego szybką reakcję na komendy wydawane za pomocą dotykowego wyświetlacza czy też sprawne działanie nawet przy dużej zajętości pamięci.

Oba telefony znakomicie radzą sobie także z obsługą sieci. Dlatego też nie musisz martwić się o kłopoty z wolnym działaniem Internetu, choć wiele zależy tu od miejsca, w którym będziesz się znajdował. Warto jednak zauważyć, że zdecydowana większość kraju objęta jest zasięgiem LTE. Technologia ta ułatwia również pobranie istotnych aplikacji przy okazji każdej podróży. Dedykowane programy służą do wyszukiwania i rezerwacji noclegów, zakupu biletów, nawigacji czy selekcji najlepszych atrakcji w okolicy.

Telefon na urlopie pozwala na robienie zdjęć i filmów. Aparaty w modelach S9 i S9+ są niemal identyczne – główne matryce o rozdzielczościach 12 Mpix to gwarancja znakomitej ostrości oraz odwzorowania szczegółów w różnorodnych warunkach, w tym również przy słabym oświetleniu.

Z całą pewnością to czołowe modele na rynku – Samsung S9 i S9+. Porównanie ich nie jest rzeczą prostą, lecz bez względu na to, który model zabierzesz ze sobą w podróż, będziesz zadowolony przy każdym odblokowaniu ekranu.