Lato nie oszczędza naszych stóp, biorąc pod uwagę niezwykle wysokie temperatury. Klienci szukają zazwyczaj lekkich i przewiewnych modeli, które pozwolą na odpowiednią wentylację i komfort podczas wielogodzinnych spacerów, w czasie ciepłych wieczorów. Trampki damskie są jednak w dalszym ciągu, najpopularniejszym młodzieżowym obuwiem dla kobiet.

Cena i jakość – wyznacznik zadowolenia

Kupując niskiej jakości produkty, szybko stracą one swoje walory wizualne lub na samym początku, nie będą wyglądać już tak atrakcyjnie, jak to ma miejsce w przypadku oryginalnych produktów. Trampki damskie najczęściej wybierane są w kolorze białym lub z grafikami, więc guma może stać się żółta, a sama grafika będzie szybko się spierać.

Modele w cenie kilkudziesięciu złotych, prawdopodobnie będą również wykonane z kiepskich materiałów, słabej gumy i zamiast szwów, będą posiadać klej – zazwyczaj wytrzymują one kilka tygodni klasycznego użytkowania.

Jak sprawa wygląda, gdy wybór padnie na oryginalne damskie trampki z wysokiej półki? Cena rośnie z przedziału między 30 i 50 złotych na 200 złotych za klasyczny biały lub czarny model – bez szczególnych dodatków. W przypadku zdobionych produktów, koszt będzie znacznie wyższy i kwota może wywindować do przedziału 300-500 złotych. Jakość jednak jest o wiele większa, a co za tym idzie, komfort użytkowania również się poprawia – buty są lepiej wentylowane, charakteryzują się mniejszą wagą i przyjemnym w dotyku materiałem.

Wytrzymałość takie obuwia również jest zadowalająca, gdyż spokojnie wytrzymają one nawet kilka sezonów. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że dużo bardziej opłaca się jednorazowy zakup, który będzie służył przez 3-4 najbliższe sezony letnie, niż co roku kupować kolejne, nieoryginalne trampki.

Gdzie szukać najlepszych modeli?

Renomowane sklepy obuwnicze, są najlepszym wyborem dla klientów! Gwarantują bezpieczeństwo zakupu i oryginalność wybieranych produktów – duże sieciówki często robią wyprzedaże starych kolekcji, dzięki czemu można znaleźć satysfakcjonujące trampki damskie, w najbardziej popularnym fasonie – często można również spotkać okazje w okresie zimowym, gdy letnie buty nie należą do najpopularniejszych rozwiązań.

Czy warto szukać okazji na portalach aukcyjnych? Z pewnością jest to niezwykle ryzykowne, gdyż pojawia się tam niezwykle duża ilość podrobionych przedmiotów wątpliwej jakości – zwłaszcza jeśli klient dokonuje zakupu od niesprawdzonego sprzedawcy, który nie prowadzi oficjalnego sklepu i działalności.