Każdemu z nas mogą zdarzać się sytuacje stresowe i powinniśmy wiedzieć o nich trochę więcej oraz wiedzieć jak skutecznie i dobrze sobie z nimi radzić. Sytuacje stresowe mogą być wywołane przez wiele czynników zarówno tych wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do ich powstania może na przykład przyczynić się jakaś kłótnia, rozstanie, śmierć bliskiej osoby, ważne egzaminy, jakiś problem, którego nie potrafimy rozwiązać czy ogólna sytuacja życiowa. Przyczyn ich powstania jest naprawdę bardzo dużo i nie sposób wymienić je wszystkie.
Sytuacje stresowe mają oczywiście istotny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Podczas stresu w naszym ciele wytwarzane są różne hormony i między innymi jest to adrenalina. Pozwala nam ona przetrwać w krótkich sytuacjach stresowych. Po wytworzeniu adrenaliny przyśpiesza nam bicie serca, przyśpiesza oddech, podnosi się ciśnienie krwi. Na krótki czas jest to bardzo dobra reakcja, jednak zbyt często i długo pojawiająca się będzie bardzo szkodliwa dla nas i dla naszego organizmu.
Sytuacje stresowe, które pojawiają się u nas za często i przeradzają się w przewlekły stres, są bardzo szkodliwe dla naszego ciała. Po pierwsze cały czas mamy podwyższony poziom stresu w naszym ciele i wzrasta ilość kortyzolu. Przez to możemy mieć duże problemy ze spaniem oraz możemy budzić się w środku nocy. Co za tym idzie, przez cały czas będziemy czuli się zmęczeni oraz zdenerwowani. Sytuacje stresowe przyczyniają się również do ryzyka zawału, problemów z miesiączkowaniem oraz potencją. Może również pojawić się u nas zgaga i duże problemy z trawieniem, ponieważ zwiększa się podaż soków trawiennych. Co więcej, możemy skarżyć się na przewlekły ból brzucha, głowy, szum w uszach.
Pamiętajmy o tym, że przewlekłe sytuacje stresowe są dla nas niebezpieczne i powinniśmy starać się ich unikać. Każdy inaczej będzie, potrafił sobie radzić ze stresem i powinniśmy wiedzieć, co nam najlepiej pomaga i uspokaja nas. Dbajmy o swoje zdrowie, ponieważ mamy je tylko jedno i jest dla nas bardzo ważne.

http://www.sztukapielegnowania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here