gitara

Kiedyś chcąc nauczyć się grać na gitarze trzeba było mieć po prostu nauczyciela albo siedzieć i uczyć się  wszystkiego ze słuchu co było mniej efektywnym sposobem. Dzisiaj wraz z postępem technologii i do Internetu mamy nieograniczony dostęp do każdej dziedziny gry na gitarze. Mimo dużo bardziej dogodnej sytuacji wielu początkujących rezygnuje z gry w mniej niż 3 miesiące. Jaki jest tego powód?

Niedosyt? Czy przesyt?

Nadmiar możliwości sprawia że nie potrafimy skupić się na podstawowych i najbardziej ważnych aspektach gry. Chcesz wiedzieć, jak zagrać solówkę z dowolnego kawałka twojego ulubionego zespołu? Są duże szanse, że pokaże Ci ją właśnie gitarzysta tej grupy. Chcesz wiedzieć jak ogrywać skale modalne? Nie ma problemu!

Przeczytaj też: http://www.sluchajcie.pl/drugie-zycie-skorupek-od-jajek/

Czy ulubione utwory to dobra droga? 

Dużo osób tuż po tym jak postanowiło nauczyć się grać na gitarze deklaruje się że nauczy się grać swoje ulubione solówki. Są również tacy którzy myślą że w 2 tygodnie  nauczą się grać na gitarze. Niestety rzeczywistość jest trochę inna niż mogło by się to wydawać. Aby poprawnie się rozwijać grając na gitarze trzeba najpierw skupić się na fundamentach które dadzą długotrwały rezultat w grze. Jeśli dopiero zaczynasz naucz się prostych melodii, akordów na otwartych strunach a przede wszystkim zaprzyjaźnij się z instrumentem.

Dbaj o detale

Pierwszy etap nauki gry na gitarze jest bardzo istotny w przyszłości. Tak jak ćwiczysz, tak będziesz grać. Jeśli od samego początku nie przywiążesz uwagi do rytmu, to granie z innymi ludźmi nie przyjdzie Ci łatwo. Jeśli nie skupisz się na dobrej technice to wgrasz sobie w ręce błędy, których być może nigdy już nie usuniesz. Dlatego tak bardzo ważne jest to w jaki sposób będziesz ćwiczyć.

Źródło: https://www.bloger.pl/