Choć mamy już wakacje i możemy cieszyć się piękną pogodą, słoneczkiem codziennie goszczącym na naszym tarasie gdzie wylegujemy się z kawą i książką, to musimy być czujni. Lato to także czas, kiedy dopaść nas mogą różne wirusy i problemy zdrowotne. Klimatyzacja, łapczywe zajadanie się lodami, zbyt lekki ubiór w chłodne wieczory- to wszystko może być zalążkiem przeziębienia, lub nawet poważniejszej choroby. Czy możemy sobie z tym poradzić?
Najczęstszym objawem świadczącym o zbliżającej się chorobie jest ból gardła i kaszel. Lekkie lub nabierające na intensywności drapanie w gardle i kłopoty z przełykaniem nie są niczym przyjemnym. Na szczęście każdy z nas może zrobić sobie domowy syrop na kaszel, dzięki któremu już po dwóch czy trzech aplikacjach poczujemy ulgę.
Jak wykonać domowy syrop na kaszel? Sposobów jest kilka, a wszystkie z nich są bardzo proste.
Jeśli lubimy ziołowe syropy, to ten z tymianku z miejsca stanie się naszym ulubionym. Do litrowego słoika wrzucamy liście tymianku w taki sposób, aby około 3/4 jego objętości zapełniło się liśćmi. Do zagotowanej wody wrzucamy wrzucamy cukier (na litr wody pół kg białego cukru), a następnie powstałą zalewę wlewamy do słoika i odstawiamy na kilka dni. Po upływie tego czasu przelewamy syrop przez sito i możemy leczyć się nim po łyżeczce dwa razy dziennie.
Jeśli jednak smak syropu z tymianku nam nie odpowiada, możemy w łatwy i prosty sposób przygotować sobie syrop z cebuli. Jeśli mamy własną cebulę w ogródku to tym lepiej, jeśli jednak nie, to kupmy cebulę czosnkową lub białą- będzie łagodniejsza w smaku. Obieramy ją i kroimy w drobną kostkę a następnie wrzucamy do słoika, zasypujemy cukrem, wstrząsamy i odstawiamy na dwadzieścia cztery godziny.
Następnego dnia nasz syrop jest gotowy do picia i nie musimy się obawiać jego smaku, słodki syrop jest nie tylko smaczny, ale też w mig uleczy nasze obolałe gardło.
Zapewne w każdej rodzinie znajdzie się jakiś sprawdzony przepis na domowy syrop na kaszel i ból gardła. Warto korzystać ze sprawdzonych sposobów naszych mam i babć.

www.nailsworld.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here