GPS online

Program do monitorowania floty samochodowej jest niezbędny w każdej firmie, która posiada na stanie kilka samochodów zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Doskonale zdają sobie z tego sprawę większe przedsiębiorstwa, które w tego typu programy z dostępem do GPS online zainwestowały już dawno. W jaki sposób GPS online może poprawić lub zwiększyć wydajność pojazdów firmowych?

Samochody dobrze zlokalizowane

Jak powszechnie wiadomo, GPS online służy do monitorowania tego, gdzie aktualnie znajduje się dany pojazd. Można to robić w sposób zupełni zdalny, na przykład w oddziale firmy bądź będąc w domu. Na podstawie nadajnika GPS dane o lokalizacji pojazdu przesyłane są bezpośrednio do programu. Dzięki temu osoby upoważnione zawsze wiedzą, gdzie znajduje się pojazd służbowy w danym momencie. Pozwala to na bardziej efektywne zaplanowanie trasy kierowców, jej analizę oraz lepsze rozplanowanie czasu pracy. Dodatkowo kierowcy podlegają ścisłej kontroli – pracodawca może sprawdzić, czy w czasie pracy nie załatwiają spraw prywatnych. GPS online pozwala w szybki sposób zareagować, gdy okazuje się, że zaplanowana dla kierowcy trasa jest zakorkowana bądź występują inne przeszkody, które uniemożliwiają jej szybkie pokonanie. To zaś przyczynia się między innymi do zredukowania kosztów paliwa czy nadgodzin kierowców.

Korzyści, jakie daje GPS online

W życiu każdego przedsiębiorcy mogą przydarzyć się mniej przyjemne sytuacje, takie jak na przykład kradzież auta. GPS online pozwoli je w szybki sposób zlokalizować. Samo jego zamontowanie może skutecznie odstraszać złodzieja, gdyż nowoczesne systemy GPS nie tak łatwo jest wyłączyć. Niemniej jednak osoby upoważnione jak najbardziej mogą tego dokonać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Bardzo często samochody służbowe użytkowane są przez pracowników, za zgodą pracodawcy, także w celach prywatnych. Pracodawca pobiera wtedy odpowiednią opłatę od pracownika, któremu zależy, aby jego prywatne trasy pozostawały tajemnicą. Dlatego też GPS online można wyłączyć w każdym momencie. GPS online może być również bardzo pomocny podczas kontroli skarbowej. Organy podatkowe mogą bowiem kwestionować ilość zakupionego na potrzeby firmowe paliwa samochodowego. Jeśli udowodnimy, że potrzebne jest ono do pokonywania tras, to o wiele łatwiej jest wybrnąć z tej patowej sytuacji. Pamiętajmy więc, że GPS online stanowi dla firmy i jej właścicieli swoiste zabezpieczenie, a także narzędzie kontrolne. Dzięki niemu o wiele łatwiej jest zarządzać nawet dużą flotą samochodową i czasem pracy kierowców.