Włosy przetłuszczające się

Włosy przetłuszczające się, są czasami bardzo ciężkie w pielęgnacji. W niektórych przypadkach nadmiar łoju nie jest jedynym problemem, ponieważ dodatkowo może pojawić się łupież lub świąd. Wiecznie przetłuszczone włosy, są dość wstydliwą przypadłością i często powodują dyskomfort. Jak sobie z tym poradzić?

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Włosy przetłuszczają się w wyniku nadprodukcji łoju, który jest wydzielany przez gruczoły łojowe znajdujące się na skórze głowy. Produkowany łój nie jest nadzwyczajnym zjawiskiem, pełni funkcję ochronną, jednak problem pojawia się, gdy jego produkcja zostaje wzmożona, w wyniku czego dochodzi do przetłuszczania się włosów.

Jest wiele czynników, które mogą przyczyniać się do przetłuszczania włosów. Jednym z nich jest łojotokowe zapalenie skóry, jest to choroba wywołana drożdżakami. Skóra głowy jest idealnym miejscem do ich rozwoju. Gdy to nastąpi produkcja sebum jest wzmożona, a na skórze głowy pojawiają się stany zapalne.

Jak objawia się taka choroba? Typowy obraz to przetłuszczone włosy, tłusta skóra głowy, a nawet pojawienie się łupieżu tłustego. Do tego włosy zaczynają wypadać, skóra głowy swędzi i jest zaczerwieniona.

Przeczytaj też: http://www.miasto-dialogu.pl/plyn-micelarny-jakie-ma-wlasciwosci/

Kolejne czynniki, które mają wpływ na przetłuszczające się włosy to:

  • zaburzenia tarczycy,
  • okres dojrzewania,
  • niedobór witamin i minerałów,
  • czynniki genetyczne,
  • nieprawidłowa pielęgnacja,
  • zaburzenia hormonalne.

Im bardziej staramy się oczyścić skórę głowy, tym więcej sebum ona produkuję. Jest to reakcja obronna, w wyniku której dochodzi do przetłuszczenia się włosów.

Łupież – dlaczego jest przyczyną tłustych włosów?

Jeżeli szukamy skutecznego sposobu, na pozbycie się przetłuszczających się włosów powinniśmy najpierw się zastanowić jaka może być tego przyczyna. Bardzo często przyczyną nadmiernej produkcji sebum, jest łupież. Łupież to choroba skóry głowy, która wywołana została przez drożdżaki. Gdy dochodzi do rozwoju drożdżaków, skóra głowy zaczyna produkować większe ilości sebum. Przez ten proces, warstwa naskórka wzrasta, a następnie zaczyna się łuszczyć.

Walka z łupieżem czasami jest dość uciążliwa. Jest to choroba, która lubi powracać. Aby pozbyć się problemu powinniśmy stosować szampony, które posiadają substancję leczniczą.

Źródło: https://topolino.pl/