Zadbanie o odpowiednią prezencję to nie tylko dbanie o formę i sylwetkę. Ubiór oraz dodatki, których do niego używamy mają zawsze znaczenie. To jak się ubieramy do firmy, czy na spotkania jest naszą wizytówką. W końcu pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Warto popracować nad skompletowaniem optymalnie dopasowanej całości, by osiągnąć efekt wow.

Gustownie, stylowo i bez ostentacji

Męska biżuteria to kategoria produktów, która cały czas się rozwija. Panowie kupują wiele dodatków, które mają w jasny sposób przekazać ważne dla nich idee oraz zaprezentować ich unikalny styl bycia. Zależy nam na zaznaczeniu naszego indywidualizmu, jednak w określonym środowisku trzeba trzymać się pewnych standardów. Klasyczna, formalna moda męska rządzi się jasno określonymi prawami. Oczywiście mamy tutaj pewne pole do manewru, jednak złe dobranie jakiegokolwiek dodatku będzie szybciej zauważone niż w innych środowiskach. Biżuteria męska to elementy, które mają dopełnić wyglądu, nadać mu spójności oraz podkreślić cechy noszącego. Ostentacja jest złym podejściem. Kupując drogą „błyskotkę”, która w nachalny sposób rzuca się w oczy nie otrzymamy dobrego efektu. Powód jest prosty. Element ten będzie skupiał na sobie całą uwagę drugiej osoby, często narażając nas na śmieszność.

Dopasowanie pod swoje potrzeby

Kierowanie się wyłącznie ceną przy kupnie biżuterii – w tym zegarków jest chybioną strategią. Usilne oszczędzanie i kupowanie imitacji, da o osobie w pewnym momencie znać. Wybierając zegarek, który ma dopełnić formalnego stylu i wyrazić więcej jest działaniem, które trzeba dobrze zaplanować. Na rynku istnieje całe mnóstwo ofert na zegarki. Sklepy zarówno stacjonarne, jak i internetowe kuszą najróżniejszymi promocjami – szczególnie przed latem. Pochopne działania będą się mścić, dlatego lepiej jest wziąć głęboki oddech, zwolnić tempa w codziennym zabieganiu i dobrze się zastanowić zanim zrobi się zakup. Warto zapoznać się z markami, które istnieją na rynku już od dłuższego czasu (dobrym przykładem jest zegarek Adriatica), dadzą one inspirację do dalszych zakupów. Dobieranie zegarka do ubioru przypomina trochę układanie mozaiki – każdy element musi pasować, żeby stworzyć efektowną całość. Zegarków dobrych marek jest całe mnóstwo. Zegarek Adriatica to przykład kategorii, która charakteryzuje się ciekawym designem oraz możliwością szybkiego dopasowania w wiele styli ubioru. Zegarek Adriatica, który będzie dobrze dopasowany do naszego stylu oraz oczekiwań będzie trafioną inwestycją, która będzie się długo zwracać.

Z kolei nieprzemyślane kupienie drogiego zegarka może sprawić, że tak naprawdę nie będzie on pasować do niczego co posiadamy w szafie. W takim wypadku produkt będzie się nosić „na siłę”, ponieważ zapłaciło się za niego duże pieniądze. Jednak w pewnym momencie ktoś może nam wytknąć negatywny kontrast – w takim wypadku zegarek raczej spędzi resztę swojego życia na półce, gdzie będzie porastać kurzem. W efekcie my zostaniemy z nietrafionym zakupem oraz perspektywą kolejnego wydatku, dla uzupełnienia biżuteryjnej luki.