W transporcie wszystkich towarów powinien panować ład i porządek. Przewożone towary należy załadować porządnie i bezpiecznie, tak by nic im nie zagrażało w trakcie transportu i aby w stanie nienaruszonym dotarły do swojego odbiorcy.

W CO ZAPAKOWAĆ TOWAR TRANSPORTOWANY?

W trakcie załadunku wszystko powinno być poukładane i w jak najlepszym porządku. Dlatego istnieją pojemniki do transportu, palety, skrzynie czy odpowiednie kontenery. W zależności od tego jaki towar jest przygotowany do transportu, takie są wykorzystywane pojemniki transportowe.
Ponadto należy pamiętać, że odpowiednie pojemniki powinny być opisane oraz powinny doskonale pasować do linii załadunkowej oraz rozładunkowej. Dobrze też jest gdy pojemniki się składają, lub sztaplują, pozwala to na łatwe ich składowanie w środku transportu podczas powrotu.

JAKIE SĄ POJEMNIKI TRANSPORTOWE?

Transport w pojemnikach to przede wszystkim transport bezpieczny i poukładany. Pojemniki do transportu powinny posiadać wszelkie potrzebne atesty, być odpowiednio przystosowane do danych towarów. Niektóre z nich powinny posiadać szczelne zamknięcie a jeszcze inne powinny mieć regulowaną temperaturę wewnątrz. Pojemniki transportowe mogą być plastikowe, metalowe, styropianowe lub wykonane z tworzyw sztucznych. Wszystkie muszą być odporne na wilgoć, promienie UV, różnego rodzaju warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne.

DLACZEGO TRANSPORT W POJEMNIKACH TRANSPORTOWYCH?

Przewozimy bardzo dużo towarów i są to towary o różnym przeznaczeniu i potrzebują, w czasie transportu, różnych warunków.
Przewożąc leki zapewniamy im w takich pojemnikach do transportu odpowiednią temperaturę. Powoduje to, że leki drogę od producenta do hurtowni przejdą w sposób, który nie wpłynie źle na ich stan. W przypadku artykułów spożywczych muszą one być tak zabezpieczone by w transporcie nie uległy zniszczeniu.
Gdy przewozimy towary sypkie lub płynne, należy przewieźć je tak by nie rozsypały się lub nie wylały.
W przypadku materiałów szkodliwych dla zdrowia, nie powinny one wydostać się na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu odpowiednich pojemników do transportu, nie tylko, towary przewozimy w sposób uporządkowany ale także i bezpieczny. Dodać także należy, że przewozimy towary w taki sposób, że nie zagrażają one otoczeniu lub ludziom, którzy znajdują się w okolicy danego transportu.

WSZYSTKO POUKŁADANE

Jeżeli wszystkie załadowane towary są odpowiednio poukładane w wagonie, luku towarowych lub na pace samochodu to można je wtedy najprościej i najłatwiej zabezpieczyć.