paczki do Szwecji

Zapotrzebowanie na usługi kurierskie między Polską a Szwecją nie zmniejsza się od wielu lat. O czym należy pamiętać wysyłając paczkę do Szwecji i czy usługa monitorowania paczki zagranicznej wymaga dodatkowej opłaty? Dowiesz się tego z lektury naszego artykułu.

Wybierz firmę kurierską dostosowaną do indywidualnych potrzeb

Usługi firm kurierskich cieszą się dużą popularnością zarówno jeśli chodzi o użytek prywatny, jak i profesjonalny. Codzienne do i z naszego kraju wysyłanych są miliony paczek, również w ramach obrotu międzynarodowego. Firmy kurierskie oferują także szereg usług dodatkowych, np. śledzenie przesyłki, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo takich usług i ich popularność. Mnogość ofert firm kurierskich sprawia, że wybór odpowiedniego przewoźnika może stanowić wyzwanie, zwłaszcza, gdy wysyłamy wiele towarów w różne miejsca świata. Warto wtedy skorzystać z usług specjalnej platformy (np. globkurier.pl), która umożliwia łatwą i szybką wycenę oraz wybór firmy kurierskiej idealnej dla potrzeb konkretnego zlecenia – np. wysyłki paczki do Szwecji.

Paczka do Szwecji: śledzenie przesyłki

Śledzenie przesyłek to bardzo praktyczna funkcja umożliwiająca monitorowanie trasy przesyłki na każdym jej etapie. Jest to bardzo duże udogodnienie zarówno dla adresatów, jak i nadawców różnego rodzaju przesyłek. Większość krajowych firm kurierskich umożliwia skorzystanie z tej funkcji nie pobierając za nią żadnych dodatkowych opłat. Narzędziem umożliwiającym śledzenie paczek w ich trasie jest najczęściej specjalny indywidualny numer przesyłki. Skorzystanie z tej usługi możliwe jest też w ramach przesyłek transgranicznych, w tym również tych wysyłanych do Szwecji. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich osób wysyłających paczki za granicę, bowiem co do zasady takie przesyłki powodują większe zniecierpliwienie odbiorców, a ponadto na dłuższych trasach zwiększa się ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń oraz opóźnień. Monitorowanie przesyłki umożliwia podgląd wszystkich najważniejszych zdarzeń na trasie przesyłki. Skorzystaj z tej opcji i sprawdź na jakim etapie jest Twoja paczka do Szwecji.

O czym warto wiedzieć wysyłając paczkę do Szwecji?

W przeciwieństwie do przesyłek realizowanych poza Unię Europejską, paczki wysyłane do krajów unijnych nie wymagają dopełnienia wielu obowiązków celnych, które obowiązują choćby przy wysyłce do Stanów Zjednoczonych. Wysyłka paczki do Szwecji w kontekście wymogów celnych traktowana jest na równi z przesyłkami krajowymi, dlatego do ich nadania wymagane jest jedynie posiadanie listu przewozowego. Wysyłając paczki zagranicznej warto skorzystać z dodatkowej gwarancji w postaci ubezpieczenia przesyłki, która umożliwi uzyskanie stosownej rekompensaty w przypadku zagubienia przesyłki. Wysyłając przesyłkę poza granicę Polski należy oczywiście pamiętać o zakazie przesyłania niektórych rodzajów towarów, np. środków odurzających, broni czy też materiałów wybuchowych.