Wycieraczki

Wycieraczki pełnią bardzo ważną funkcję w naszym pojeździe. To właśnie one są w stanie poprawić naszą widoczność podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jak dobrać optymalną długość wycieraczki? Jakie rodzaje wycieraczek samochodowych możemy wyróżnić? Jakie rodzaje mocowań cieszą się największą popularnością? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Jak dobrać optymalną długość wycieraczki?

Wycieraczki Bosh, takie jak np. https://wycieraczkidoszyb.pl/firm-zul-70-Wycieraczki-Bosch.html  powinny charakteryzować się odpowiednią długością. Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że na przedniej szybie dwa pióra mają różny rozmiar. O ile mamy pewność, że obecne egzemplarze są oryginalne, a ich rozmiar jest optymalny, wówczas możliwe jest zmierzenie aktualnych wycieraczek. W przeciwnym wypadku warto wykorzystać katalog producenta. W jaki sposób tego dokonać? Warto rozpocząć od wpisania marki, a także modelu pojazdu. W konsekwencji otrzymamy kilka propozycji najbardziej optymalnych piór. Wpisując odpowiedni symbol możemy stosunkowo szybko znaleźć to, czym jesteśmy zainteresowani.

Jakie rodzaje wycieraczek samochodowych możemy wyróżnić?

Wycieraczki Bosch możemy podzielić na kilka rodzajów. Najpopularniejsze są egzemplarze szkieletowe, które znane są powszechnie jako przegubowe. Występują one w pojazdach, które produkowane były kilka lat temu. Ich cechą charakterystyczną jest metalowy szkielet, który to oparty jest na kilku ramionach. Konstrukcja ta jest gwarancją odpowiedniego kształtu, który przylega do szyby. Niestety docisk nie jest równomierny, co jest małą wadą tego rozwiązania. Istnieją też wycieraczki Bosh płaskie, inaczej zwane bezszkieletowymi. W tym przypadku ramię wycieraczki jest zintegrowane z piórem gumowym. Taka budowa to gwarancja równomiernego dociskania, co wiąże się bezpośrednio z idealnym zbieraniem wody. Warto wyróżnić także wycieraczki Bosh hybrydowe.

Jakie rodzaje mocowań cieszą się największą popularnością?

Skoro wiemy już, jakie rodzaje wycieraczek możemy wyróżnić, warto zainteresować się kwestią mocowań. W starszych typach mamy do czynienia z bagnetem, śrubą i hakiem. Na dzień dzisiejszy dużą popularnością cieszą się wycieraczki Bosh z adapterami. Dzięki temu dopasowanie mocowania nie jest czymś problematycznym. Nieco inaczej wygląda to w przypadku kilkunastoletniego czterokołowca. Wówczas powszechne są wycieraczki o następujących mocowaniach: A, B, B1, C, C1, D, E, E1 i F.