programista

Zawód programisty wielu osobom kojarzy się z wielka godzinami siedzenia przed komputerem. Przy tym nierzadko jest o czynności fizyczne. Nie ma co mówić, jest w tym dużo prawdy. Sama droga do zostania dobrym fachowcem w tej dziedzinie i znalezienie wymarzonej posady nie jest tak banalnie proste, jak można sobie wyobrazić. Dzisiaj jednak nie o samym zawodzie, a o korzyściach finansowych, które z niego płyną. Ile zarabia programista i co wpływa na jego wynagrodzenie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-programista/ 

Wymagania i obowiązki w pracy programisty

Praca ta polega na  poznaniu minimum kilku języków programowania. Najczęściej programiści specjalizują się tylko w konkretnych językach, które są im potrzebne na danym stanowisku pracy. Przykładowymi językami, które możemy poznać pracując na takim stanowisku, są między innymi – Java, Python C++, Java Script, a także wiele innych. Wymienione są tu te najbardziej popularne, wśród języków programowania i nie ma sensu ich dalej wymieniać, ponieważ jest ich dużo więcej.

Co wpływa na wynagrodzenie?

Za wynagrodzenie programisty wpływ na przede wszystkim straż pracy. Często zdarza się, że wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi bardzo małą cześć pensji jego bardziej doświadczonego kolegi po fachu. 

Na wielkość zarobków wpływ ma również wielkość firmy. Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia rzędu wielkich zagranicznych przedsiębiorstw. Duże firmy znacznie częściej oferują też bogatszy pakiet świadczeń pozapłacowych. 

Na zarobki wpływ ma także sama lokalizacja firmy. Dwie podobne firmy znajdujące się w różnych miastach mogą oferować zupełnie odbiegające od siebie wynagrodzenia dla swoich pracownika.

Ile zarabia programista?

Zarobki dobrego i doświadczonego pracownika w tym zawodzie są naprawdę wysokie. Jednak sporo uzależnione jest od tego czy dopiero zaczynamy pracę z programowaniem i jesteśmy jeszcze początkujący, czy mamy już za sobą duży bagaż doświadczenia w programowaniu. 

Średnia pensja brutto w naszym kraju dla początkującego programisty waha się w granicach od 4 tysięcy złotych do 6 tysięcy złotych. Ekspert w danej dziedzinie programowania oraz danym stanowisku, może zarabiać kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Zobacz też: http://www.inaczejmowiac.pl/jak-wyglada-praca-programisty/