wycieraczki

Samochodowe wycieraczki to ten element pojazdu, który zużywa się najszybciej, w związku z czym wymieniamy go najczęściej. Dzięki nowym wycieraczkom zwiększa się nasz komfort oraz bezpieczeństwo podróżowania, zwłaszcza podczas deszczu. Jeśli zależy Ci na rzadszej wymianie tego elementu, warto sięgać po markowe produkty wykonane z lepszej jakości materiałów, idealnie dopasowane do krzywizny szyby w danym modelu auta. Przykładem mogą być wycieraczki Bosch dostępne w wielu wariantach.

Rodzaje wycieraczek samochodowych

W sprzedaży znajdziemy dwa podstawowe warianty konstrukcyjne wycieraczek. Są to modele tradycyjne, szkieletowe oraz wyróżniające się bardziej opływowym kształtem wersje płaskie. Wśród wycieraczek Bosch znajdziemy oba modele. To, na który wariant się zdecydujemy, zależy głównie od naszych indywidualnych preferencji. Oczywiście właściciele starszych modeli aut mogą mieć trudność ze znalezieniem dopasowanych do nich wycieraczek płaskich, ale w nowych samochodach, dzięki specjalnym adapterom, można instalować zarówno ich szkieletowe, jak i bezszkieletowe wersje. Współcześnie polecanym wyborem są płaskie wycieraczki Bosch, które poza dużą estetyką wykonania charakteryzują się również lepszymi właściwościami aerodynamicznymi. Dzięki temu podczas jazdy powodują mniej oporów, pracują ciszej i efektywniej.

Rozmiar wycieraczek

Pomijając kwestię różnic konstrukcyjnych, szukając wycieraczki Bosch pasującej do konkretnego modelu auta, musimy znaleźć jej odpowiedni rodzaj. Każdy samochód ma nieco inny rozmiar i kształt przedniej oraz tylnej szyby, w związku z czym w różnych samochodach stosuje się wycieraczki o innych długościach pióra. Dla przykładu wszystkie wycieraczki Bosch (https://abcwycieraczki.pl/firm-pol-70-Wycieraczki-Bosch.html) są dokładnie opisane, tak by kupujący mógł sprawdzić, czy dany model będzie pasował do konkretnego samochodu. Zwykle jest tak, że wycieraczka w określonym rozmiarze, o danej długości pióra, pasuje przynajmniej do kilkunastu-kilkudziesięciu modeli samochodów różnych marek. Dzięki informacji umieszczonej na opakowaniu łatwiej uniknąć pomyłki i konieczności wymiany niedopasowanego produktu.

Jeśli szukasz nowych wycieraczek do samochodu, najpierw musisz zdecydować się na wybór określonej ich wersji, a następnie zamówić je w odpowiednim rozmiarze. Jeżeli chcesz mieć również większą pewność, że wycieraczki zbyt szybko się nie zużyją, najlepiej wybierz ich markową wersję wykonaną z lepszej jakości materiałów. Przykładem są wycieraczki Boscha, które od lat cieszą się dużą popularnością wśród polskich kierowców i są uznawane przez nich za jedne z najlepszych na rynku.