Jak bezpiecznie przechowywać broń i amunicję?

0
658

Każdego roku wiele osób składa wniosek o uzyskanie pozwolenia na posiadanie broni. Każda taka osoba musi sobie zdawać sprawę z tego, że z posiadaniem broni wiążą się konkretne obowiązki. Mowa tu choćby o właściwym przechowywaniu broni i amunicji. Nie można tego robić w sposób dowolny. Broń i amunicja muszą być przechowywane w specjalnej szafie lub sejfie S1.

Przechowywanie broni zgodnie z prawem

Obowiązujące w Polsce przepisy prawne jasno określają to, w jaki sposób broń musi być przechowywana. Dotyczy to także amunicji. Wynika to ze względów bezpieczeństwa. Żadna osoba postronna nie może mieć do broni dostępu. Jest to szczególnie ważne w domu, w którym są dzieci. Dlatego do przechowywania broni i amunicji stosować trzeba sejfy S1. Symbol S1 oznacza klasę bezpieczeństwa. Taki sejf posiada wszystkie wymagane certyfikaty i atesty bezpieczeństwa wydane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

Sejf S1 dopasowany do rodzaju broni

Na rynku dostępne są różne sejfy S1. Wybierając konkretny model, pamiętać trzeba, aby był on dopasowany do rodzaju posiadanej broni. Oznacza to, że po nieco inny sejf sięgnąć powinni choćby myśliwi, a po nieco inny strzelcy sportowi. Sejf klasy S1, w którym chce się przechowywać broń myśliwską, musi być odpowiednio głęboki. Dobrym wyborem będzie sejf o głębokości min. 350 mm. Pozwoli to na bezproblemowe przechowywanie broni długiej wraz z optyką. Warto, aby sejf wyposażony był również w skarbczyk służący do przechowywania amunicji. Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne w przypadku strzelców sportowych. Wykorzystują oni bowiem spore ilości amunicji. Osoby uprawiające strzelectwo sportowe postawić powinni na sejf S1 z odpowiednimi uchwytami, dzięki którymi będzie można wygodnie przechowywać broń krótką, z której najczęściej korzystają strzelcy sportowi.

Zamek w sejfie na broń

Sejfy S1 wyposażone są w różne rodzaje zamków. Oczywiście najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zamek szyfrowy bądź elektroniczny. Zamki te dają gwarancję tego, że nikt postronny na pewno do wnętrza sejfu się nie dostanie. Warto stawiać tu na to związania nowoczesne. Bezpieczeństwo jest tu bowiem najważniejsze.

Wybierają sejf klasy S1 do przechowywania broni i amunicji zawsze stawiać trzeba na najwyższą jakość wykonania. Dlatego zakup dokonany poronień w u renomowanego producenta lub w sprawdzonym sklepie z takiego rodzaju specjalistycznymi akcesoriami. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że sejf spełni swoje zadanie i służyć będzie przez długie lata.