Skrzynie magazynowe

Wielkie zakłady i hale produkcyjne potrzebują sporej ilości towarów wymaganych do efektywnej pracy lub przeznaczonych na sprzedaż. Zanim zostaną one wykorzystane w praktyce, istnieje konieczność ich składowania. Musi odbywać się to każdorazowo w optymalnych warunkach z poszanowaniem ogólnych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak mądrze przechowywać swoje produkty i ich części? Rozwiązaniem dla przedsiębiorstw są funkcjonalne skrzynie magazynowe.

Ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni

Pojemniki magazynowe i pomniejsze kuwetki są racjonalnym i przede wszystkim korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw. Dzięki nim pojedyncze produkty nie leżą na podłogach i w przypadkowych miejscach, powodując ryzyko wypadków, oraz urazów. Każda rzecz w hali czy warsztacie ma zatem swoje miejsce i łatwo też znaleźć to, czego się w danym momencie szuka. Wielkość skrzynek magazynowych można oczywiście dopasować do gabarytów przechowywanych produktów. Kuwety magazynowe służą zazwyczaj do przechowywania mniejszych elementów, jak gwoździe i śruby czy materiałów eksploatacyjnych o niewielkich wymiarach. W kuwetach można także umieszczać bieżące dokumenty.

Pojemniki magazynowe na zróżnicowane towary

Skrzynie magazynowe wykonane z wydajnych materiałów po recyklingu lub z polipropylenu wykazują dobre właściwości przystosowawcze do różnych warunków panujących w pomieszczeniach zakładowych. Wielkie magazyny często narażone są na działanie skrajnych temperatur lub dużą wilgotność powietrza. W pojemnikach do przechowywania towarów wszystko jest bezpieczne. Zazwyczaj pudełka są bardzo szczelne, nie przepuszczają wody, więc nadają się do przechowywania produktów, które nie lubią wilgotnego środowiska i powinny być hermetycznie zamknięte. Pojemniki najwyższej klasy mogą być np. stosowane w chłodniach, gdzie temperatury są wyjątkowo niskie lub też w termicznych piwniczkach, gdzie temperatura powietrza musi z kolei być wyższa, aniżeli na zewnątrz.

Cechy charakterystyczne pudełek magazynowych

Podstawowe zadanie, które mają spełniać skrzynki dla przedsiębiorstw produkcyjnych lub logistycznych to zabezpieczanie towarów przed ich utratą lub zniszczeniem. Dzięki wzmacnianym ściankom i pokrywom pojemniki są bardzo wytrzymałe. Mogą np. znosi spore obciążenia i naciski. To z kolei pozwala je układać w sposób ekonomiczny, czyli piętrowo. Można w takim wypadku zaoszczędzić cenny fragment powierzchni, który zagospodaruje się w inny sposób lub też będzie służył do swobodnego przechodzenia ludzi.