Najciekawsze szafki pod akwaria

Piękna aranżacja akwarium może napawać dumą i sprawiać, że tym więcej czasu chcemy poświęcać swojemu hobby. Jednak oprócz wyglądu, równie ważna jest funkcjonalność przestrzeni wokół akwarium, która wpływa na to, czy jego obsługa jest dla nas wygodna, czy nie. Dlatego też warto przywiązywać wagę do wszystkich szczegółów, między innymi do kwestii szafki pod akwarium.

Dlaczego warto mieć oddzielną szafkę pod akwarium?

Wielu z nas pamięta dawną modę na ustawianie akwarium na zwykłej półce, na komodzie czy nawet na biurku. Trafiając w takie miejsce, akwarium zazwyczaj nie było dobrze wyeksponowane, a na dodatek mogło zawadzać w codziennym wykorzystaniu tej przestrzeni. Wiele półek nie było też dostosowanych do ciężaru szkła i wody, dlatego albo uginały się pod nimi, albo też musieliśmy decydować się na jak najmniejszy zbiornik kosztem zdrowia i wygody rybek.

Ustawienie akwarium na oddzielnej, dedykowanej do tego celu szafce eliminuje wszystkie wspomniane wyżej problemy. Pozwala nam cieszyć się pięknie wyeksponowanym akwarium, które będzie stało dokładnie tam, gdzie tego chcemy. W ten sposób nie ma konieczności ograniczania swojej codziennej przestrzeni, potrzebnej na inne rzeczy, ani też nikt nie musi obawiać się o to, że zbiornik będzie po prostu ukryty w mało widocznym zakątku.

Co więcej, szafki na akwaria są przystosowane do ich utrzymywania i mogą zostać obciążone nawet większymi zbiornikami bez obawy o to, że zostaną zniszczone. Dodatkowym atutem posiadania dedykowanej szafki pod akwarium jest jej ozdobny wygląd, który z łatwością można dopasować do kompozycji całego akwarium, zwłaszcza decydując się od samego początku na zestaw z szafką.

Duża szafka typu komoda

Jednym z chętnie wybieranych rodzajów szafek pod akwarium jest duża, prostokątna szafka typu komoda, posiadająca odpowiednio dwoje lub troje drzwi – w zależności od tego, jak duży model zostanie wybrany, co należy dopasować do wielkości akwarium. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala schować sporą ilość rzeczy pod zbiornikiem. Mogą to być zapasy podłoża, nieużywane już dekoracje, których nie chcemy wyrzucać, czy zapasowe elementy do urządzeń obsługujących akwarium (np. rurki, żarówki czy media do filtrów).

Szafka pod akwarium typu komoda ma bardzo prosty, elegancki kształt, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do każdego pomieszczenia. Wysokiej klasy laminat sprawiają, że jest przy tym odporna na uszkodzenia i może podtrzymać nawet najcięższy zbiornik.

Szafka typu słupek

Kolejnym typem ciekawej szafki pod akwarium jest prosty słupek, który może mieć prostokątny, kwadratowy lub nawet heksagonalny kształt. Każdy z nich dedykowany jest do innego rodzaju akwarium i świetnie prezentuje się pod małym zestawem, między innymi takim jak Nanoreef Duo czy Hexa.

Słupek jest prostym, eleganckim rozwiązaniem, które przede wszystkim pozwala na piękne wyeksponowanie akwarium. Dobrze sprawdzi się zwłaszcza w minimalistycznym salonie, w którym będzie ciekawą ozdobą i przyciągnie wzrok do naszego małego wodnego królestwa.