Granicząca z Rosją oraz Turcją Gruzja jest niewielkim, malowniczym krajem, którego urzekające krajobrazy oraz niezwykły charakter z pewnością uwiedzie każdego, kto przyjedzie do niego chociażby na parę dni. Oprócz rozciągających się stepów oraz poruszającego widoku gór znajdujących się na terenie tego państwa urzeka on także swoją historią- ściśle związaną z początkami chrześcijaństwa. Udający się na wakacje w Gruzji Europejczycy nie tylko więc cieszą się pięknymi widokami, ale również aktywnie spędzają czas podczas zwiedzania świątyń i innych zabytków. Nic dziwnego zatem, że spakowanie swojej walizki na wycieczkę do tego kraju może być nieco problematyczne.

Co koniecznie trzeba wziąć ze sobą na wakacje w Gruzji?

1. Paszport- to jeden z podstawowych dokumentów, który pozwala na legalne i bezpieczne podróżowanie po świecie. Warto mieć go ze sobą więc w trakcie każdych wakacji. Jako że w kraju takim jak Gruzja wycieczki są organizowane bardzo często, celnicy dokładnie legitymują każdego turystę zaraz po wyjściu z samolotu.

2. Krem z filtrem- niezależnie od tego, czy decydujemy się na długie, piesze wędrówki po bezkresnych gruzińskich stepach, czy na krótki spacer po rynku, zawsze trzeba mieć przy sobie krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. W Gruzji lata są bardzo ciepłe oraz pogodne, a, co za tym idzie, zwiększa się ryzyko poparzenia słonecznego.

3. Czapka bądź kapelusz- niezmiernie ważna jest również ochrona głowy przed słońcem. Przewiewna, lekka bejsbolówka albo kapelusz z dużym rondem to absolutny must have w każdej walizce osoby udającej się na wakacje w Gruzji.

4. Wygodne buty- jako że podczas zwiedzania wczesnochrześcijańskich świątyń pokonuje się tak samo duże odległości, jak podczas spaceru po górach, podczas wyboru obuwia na wakacje w Gruzji warto kierować się przede wszystkim ich wygodą.

Czego nie trzeba zabierać ze sobą na wakacje w Gruzji?

Pytanie o konieczność pakowania do walizki własnego przedłużacza albo przejściówki to odwieczny problem każdego turysty. Spokojnie- gruzińskie gniazdka nie różnią się od tych, które stosowane są w innych krajach Europy, dlatego nie ma potrzeby brać ze sobą dodatkowych adapterów.