Z czym wiąże się zdrowy tryb życia

Moda na zdrowy tryb życia nie przemija i nic nie zapowiada tego, aby ten trend miał się zmienić. Ze zdrowym trybem życia wiąże się aktywność fizyczną i dobre odżywianie.

Co rozumiemy przez dobre odżywanie? Przede wszystkim ma to być żywność ekologiczna, która ma być pozbawiona wielu sztucznych, chemicznych dodatków i produkowana w lepszych warunkach. Taka produkcja sprawia, że bio żywność rzeczywiście różni się od tej zwykłej żywności.

Już w prawie każdym supermarkecie można znaleźć półkę lub nawet cały dział poświęcony takim produktom. W dziale z warzywami i owocami także zobaczyć można odpowiednie odznaczenia. W efekcie klient do wyboru ma kupienie zwykłego ogórka lub ogórka bio. Różnicę między dwoma produktami o różnym pochodzeniu najlepiej widać poza sezonem (w tym przypadku) ogórkowy. Produkt zakwalifikowany jako zdrowa żywność ma bardziej wyrazisty zapach, smak, czuć od niego świeżość, a nie karton.

Niestety wciąż kupowanie takiego pożywienia wymaga grubszego portfela niż przy normalnych zakupach. Tutaj jednak prognozy są bardzo dobre, bo w porównaniu do wcześniejszych lat, żywność ekologiczna stała się tańsza.

Nic nie zastąpi warzyw z ogródka, ale niestety nie każdy ma możliwość, aby je hodować. Nadmiar chemii w warzywach, owocach i mięsie sprawie, że jeżeli ktoś chce prowadzić zdrowy tryb życia to musi zwracać uwagę na to co je.

Aktywność fizyczna powinna być dawkowana z głową. Nie jest trudno narazić się na kontuzję, która zatrzyma nad w domu nawet na wiele tygodni. Sam spacer po lesie czy parku może mieć dobroczynny wpływ dla organizmu, później można przejść do biegania lub jeżdżenia na rowerze. Niewątpliwe ważne jest tutaj świeże powietrze, z którym jest coraz gorzej w większych miastach, więc wypady na wieś są mile widziane w zdrowym trybie życia.

O ciało i ducha trzeba dbać w równych proporcjach i nie zapominać o żadnym z nich. Dobre i długie życie zagwarantuje zdrowy tryb życia i unikanie niepotrzebnych stresów, których jest tak dużo w dzisiejszym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here