3 powody, dla których będziesz chciał usiąść za kierownicą Abartha 595 Elaborabile

W tym niewielkim, ale jakże dynamicznym samochodzie kryje się więcej, niż mógłbyś sobie wyobrazić. To najlepsze wyjście dla kogoś, kto pragnie rozpocząć przygodę ze sportowym autem, ale jednocześnie chce postawić na styl i funkcjonalność. Przekonaj się, co możesz zyskać, wsiadając za kierownicą ulepszonej wersji Abartha 595.

Po pierwsze – to Skorpion

Od kiedy w 2007 roku wznowiono produkcję samochodów sygnowanych logo Abartha, na drogi zaczęły wyjeżdżać ulepszone technicznie i znacznie bardziej stylowe modele odpowiadające wymaganiom współczesnych kierowców. Marka nie zamierzała jednak rezygnować ze swoich sprawdzonych patentów, skupiając się na tym, aby dać nam dużo przyjemności z jazdy w sportowym stylu. Każdy, kto choć trochę zna historię Skorpiona wie, że to zawsze był element, na który kładziono szczególny nacisk. Osiągi, osiągi i jeszcze raz osiągi – Abarth 595 Elaborabile ma to wkodowane w swoje DNA.

Po drugie – wielka moc w małym samochodzie

To właśnie moc skryta pod niepozornie wyglądającą bryłą sprawia, że kierowcy okazują się mile zaskoczeni po przemknięciu pierwszych kilometrów. Model Elaborabile został stworzony po to, aby wprowadzić kierowców do świata Abartha i pokazać im, jak wiele możliwości tkwi w tym oryginalnym kształcie. 4-cylindrowy silnik T-JET o pojemności 1368 cm sześciennych potrafi naprawdę wiele. Maksymalna moc wyjściowa to 145 KM przy 5500 obr./min. W trybie sportowym można liczyć na maksymalny moment obrotowy w wysokości 206 Nm (przy 3000 obr./min). Samochód rozpędza się do 210 km/h, a setkę osiąga w niecałe 8 sekund. Prawda, że brzmi imponująco?

Po trzecie – styl, którego nie znajdziesz nigdzie indziej

Ostatni argument to oryginalna stylistyka, o którą Abarth dba z niezwykłą starannością. Za drobnymi elementami, takimi jak emblematy Skorpiona, dopieszczone wykończenie wnętrza czy materiały najwyższej klasy, ukrywa się przeświadczenie, że wygląd jest równie istotny, jak rozwiązania techniczne. Abarth 595 Elaborabile jest po prostu rozpoznawalny – wiesz, że tym autem wyróżnisz się z tłumu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here