Wybór idealnej rakiety tenisowej

Czy istnieje rakieta idealna? To pytanie zadaje sobie każdy, kto kiedykolwiek przeżył przygodę z tenisem. Wiadomo przecież, że to rakieta decyduje o tym jak potoczy się gra. 50% to umiejętności grającego, 50% to odpowiedni sprzęt. Wiedzą o tym już także dzieci, które uczą się grać w tenisa. Przygodę ze sportem najlepiej jest zacząć już w dzieciństwie, dlatego też wielu rodziców zaszczepia w swoich dzieciach miłość do tego sportu. Tenis to szlachetny sport, który trenuje nie tylko wytrzymałość fizyczną, ale i psychiczną. Miliony, które zarabiają profesjonalni tenisiści, mistrzowie w swojej dyscyplinie to nagroda za lata treningów, wyrzeczeń, chwil zwątpienia. Jednak dla dzieci w pewnym wieku to także ogromna frajda, która ma szansę przeobrazić się w prawdziwą pasję życiową. Wszyscy, którzy zajmują się tenisem na co dzień są zgodni co do tego, że w przypadku tenisa sprzęt ma ogromne znaczenie i warto korzystać z profesjonalnego sprzętu – takie jak znajdujące się na stronie http://www.sportclub.com.pl/pol_m_rakiety-tenisowe-Head-Radical-24958.html profesjonalne rakiety. Dlaczego? O tym poniżej.

Wprawa, wytrwałość – tenis ziemny

Tenis to sport, który wymaga wprawy i odpowiedniego przygotowania. W jego przypadku podstawowe ruchy sportowe to manewry rakietą. Dzieci, które uczą się gry powinny mieć możliwość swobodnego manewru, by poznać możliwości ruchowe i skoordynować pracę rąk z głową wydającą polecenia. Dlatego też bardzo ważne jest, by rakieta dla dziecka była proporcjonalnej wielkości do jego rozmiaru i wieku. Na szczęście producenci rakiet dla dzieci wzięli pod uwagę te warunki i dostosowują ich wielkość do rozmiarów najmłodszych graczy. Kolejnym kryterium jest waga rakiety, nie może być ani za ciężka, ani za lekka. Powinna być na tyle lekka, by swobodnie ją trzymać i na tyle ciężka, by nie było możliwości wywijania nią na wszystkie strony bez większego wysiłku. Znaczenie ma także kształt, który wpływa na aerodynamikę. Wydaje się, że wszystkie rakiety mają taki sam kształt, ale w ich wypadku nawet najmniejsze ułożenie ma znacznie. Odpowiedni kształt rakiety pozwala na jej całkowite wyczucie i kontrolowanie ruchów uderzeniowych.

Head Radical i nowe spojrzenie na sport

Dobra rakieta to na przykład wspomniana wcześniej rakieta Head Radical. Posiada ona szereg cech, które są wymagane, by zacząć przynoszącą efekty naukę tenisa. Jej główne cechy to:

  • stosunkowo niska rama
  • zoptymalizowany kształt i wielkość główki
  • unikalna technologia Graphene XT, która pozwala na swobodne ruchy rakiety i odpowiednie rozłożenie uderzenia, co pomaga w idealnym wycelowaniu w piłkę

Przed zakupem rakiety do tenisa warto zabrać dziecko ze sobą do sklepu, by „na sucho” przymierzyło ją do swojej sylwetki i dłoni. Rakieta tenisowa musi się też dziecku podobać. Atrakcyjny sprzęt sportowy zachęca do trenowania i chodzenia na lekcje tenisa. Co prawda, rakiety tenisowe nie dają projektantom dużego pola do popisu, ale mogą wyglądać naprawdę atrakcyjnie dzięki oryginalnemu pokrowcowi czy też jakimś naszywkom na stary pokrowiec. Każda rakieta tenisowa powinna być także odpowiednio przechowywana, warto do czasu do czasu sprawdzić napięcie i naciąg poszczególnych strun, to przecież od nich także należy skuteczność i dynamika urządzenia.