Wanna w dużej łazience

Łazienka to najczęściej najmniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. Okazuje się jednak, że coraz częściej domownicy traktują ją nie tylko jako praktyczna przestrzeń do realizacji wszelkich zabiegów higienicznych. Łazienka może stanowić domowe SPA, miejsce idealne do wypoczynku i relaksu. Właśnie dlatego coraz więcej osób stawia na łazienki o większym metrażu, w których bez problemu znajdzie się sporej wielkości wanna. To istne salony kąpielowe, w których z powodzeniem można realizować rozmaite seanse relaksacyjne. Jaką wannę w tym celu wybrać? Producenci oferują ich naprawdę szeroką gamę.

Wanna wolnostojąca

W dużych łazienkach doskonale sprawdzają się wanny wolnostojące. Te idealnie wpisują się w klimat retro, styl angielski, ten glamour albo nowoczesny. Ogromną popularnością cieszy się wanna łazienkowa tego rodzaju na ozdobnych nogach, które można dobierać wedle wzorów, rzeźbień, wielkości czy kolorów, dopasowując jej design wedle indywidualnych potrzeb.

Wanna wolnostojąca jest nie tylko elementem dekoracyjnym łazienkowej przestrzeni. Takie wyposażenie salonu kąpielowego jest też wygodne. Wanny można nabywać w różnej wielkości, najczęściej są prostokątne lub owalne. Ten model sprawdza się najlepiej w celach odprężających, by w wannie pełnej gorącej wody i piany móc zażyć codziennego relaksu, natomiast nie można zapominać o podstawowej funkcji wanny, którą ta wolnostojąca również spełnia.

Wanna narożna

Wanna narożna może być montowana w dużych łazienkach, ale sprawdzi się także w tych niewielkich. Cieszy się powodzeniem ze względu na znaczny komfort jej wykorzystywania. Te najnowocześniejsze wanny narożne mogą być wyposażone w dodatkowe dysze z masażerami, a nawet posiadać opcję jacuzzi. Nie ma wątpliwości, że to doskonała opcja, jeśli łazienka ma pełnić także funkcję domowego SPA w najlepszym wydaniu.

Wanna prostokątna

W większych łazienkach z powodzeniem zamontować można również tradycyjną wannę prostokątną. Ich szeroki wybór udaje się znaleźć na przykład na https://elazienki.pl/k/wanny/prostokatne. Warto wybierać tę o większych rozmiarach i z profilowanym siedziskiem oraz oparciem, dzięki czemu relaks podczas kąpieli będzie odbywać się na najwyższym poziomie. Wanny prostokątne mogą mieć zamontowany parawan, dzięki czemu służą również jako prysznic, a ten z deszczownicą sprawdzi się idealnie w ramach szybkich, orzeźwiających kąpieli.

Bez względu na wybór rozmiaru czy kształtu wanny oraz jej design dopasowany do stylu aranżacji łazienki, uwagę należy zawsze zwracać także na jej jakość. Wanna ma służyć przez wiele lat, być odporna na intensywną eksploatację i wszelkie uszkodzenia. Większość dostępnych wanien to wanny akrylowe albo metalowe. Te wykazują doskonałe właściwości, do tego charakteryzują się atrakcyjną ceną. Można zainwestować także w wannę żeliwną, która dodatkowo będzie utrzymywać wysoką temperaturę wody przez długi czas. Sprawdzi się więc najlepiej w ramach długich seansów relaksacyjnych.