mama i córka
fot. pexels.com

W ostatnim czasie bardzo modne stały się ubrania, a szczególnie koszulki, które nosi i rodzic i dziecko. Oczywiście mowa o takich samych koszulkach, tylko w różnych rozmiarach. Najczęściej można zaobserwować ten trend u mamy i ich córek lub (chociaż nieco rzadziej) – ojców i synów. Z czego wynika taki trend? Tłumaczymy!

Zobacz też: http://jegoego.pl/koszulki-dla-rodzicow-i-dzieci/

Skąd do Polski przyszedł ten trend?

W Polsce trend kupowania i noszenia tych samych ubrań przez rodziców i dzieci przyszedł z krajów zachodnich, a w szczególności ze Stanów Zjednoczonych. Jeszcze kilka lat temu znalezienie sklepów online czy stacjonarnych, w których można kupić ubrania takie same, ale w bardzo różnych rozmiarach (jedno bardzo małe, a drugie większe – dla rodzica) było bardzo trudne. Wybór takich samych ubrań był również niesamowicie ograniczony i skupiał się wyłącznie na koszulkach. Obecnie można znaleźć wiele ubrań dla mamy / taty i dziecka, a są to np. sukienki, buty, czapki, biżuteria. 

Dlaczego ten trend tak się rozwinął i z czego to wynika?

Mimo że w sklepach można znaleźć wiele identycznych ubrań dla taty i syna, to zdecydowana większość jest kierowana do mamy i córki lub mamy i syna. Wynika to stąd, że wiele obecnych związków to relacje partnerskie, w których kobieta pod swoją opiekę bierze dziecko i bardziej utożsamia się z relacją właśnie z dzieckie, aniżeli z partnerem. Często również mamy same wychowują dzieci, a takie ubranka są idealnym podkreśleniem siły relacji rodzic – dziecko.

Z innej zaś strony, takie same ubrania mamy i dziecka są świetnym sposobem na manifestację swoich wartości i tego, co dla człowieka ważne. Ciekawym jest również to, że wiele mam pokazuje część swojej codzienności w mediach społecznościowych. Robi to wraz ze swoimi dziećmi. Ubranie się w takie same koszulki czy inne elementy odzieży wierzchniej zwyczajnie ,,dobrze wygląda’’ w mediach społecznościowych, wpisuje się w trend robienia, np. instagramowych zdjęć. Wiele mam bardzo często kupuje również takie same ubrania dla siebie i córki lub dla całej rodziny na zaplanowane wcześniej sesje zdjęciowe, które również prezentują się bardzo ciekawie i są świetną pamiątką dla całej rodziny.

Przeczytaj też: http://www.empatyczni.pl/jajko-a-rozszerzanie-diety-dziecka/