Amatorzy jazdy na motorze nie powinni zapomnieć o odpowiednim stroju. Niewątpliwie jednym z najważniejszych jego elementów jest kurtka. Warto zdecydować się na taki model, który nie tylko będzie doskonale się prezentował, ale również spełni określone funkcje. Dobór odpowiedniego materiału zależy od rodzaju motocyklu jaki się posiada, jak i od stylu prowadzenia maszyny.

Kurtki motocyklowe skórzane męskie – dla właścicieli chopperów

Jeżeli jest się właścicielem motocykli sportowych, bądź tez motocykli turystyczno-sportowych i lubi się szybką jazdę i adrenalinę, warto wtedy zdecydować się na kurtkę tekstylną, taka sama polecana jest dla amatorów długich podróży. Natomiast dla amatorów niskich, szerokich i masywnych maszyn, czyli chopperów doskonałym wyborem będą skórzane kurtki motocyklowe.

Kurtki motocyklowe skórzane męskie – doskonała prezencja

Na początku warto zauważyć, że kurtki skórzane świetnie się prezentują, można doczepić do nich też ozdoby, czy nawet frędzle i poczuć się, niczym motocyklista z amerykańskich filmów. Kurtka poprzez zdobienia może oddawać nasz styl i charakter. Warto wybrać model z najwyższej jakości skóry, najlepiej nubukowej skóry cielęcej. Kurtki skórzane motocyklowe dostępne są w różnych kolorach i ich odcieniach. Najczęściej wybierane są modele w brązie, klasycznej czerni, czy też w odcieniach szarości.

Kurtki motocyklowe skórzane męskie – protektory zapewniają bezpieczeństwo

Ponadto kurtki ze skóry cenione są za wytrzymałość i gwarantują większe bezpieczeństwo jazdy. Warto zauważyć, że wykazują dużą odporność na tarcia, co w razie upadku gwarantuje ochronę skóry, zdecydowanie większą niż w przypadku kurtek jeansowych, jak i zwykłych, tekstylnych, które niszczą się już po kilku metrach. Pomimo tego, że taka kurtka nie jest elastyczna, poprzez dopasowanie do ciała świetnie utrzymuje ciepło, przez co można ją zakładać nawet w razie niskich temperatur, można też wyprać wpinane ocieplenie, co sprawdzi się także podczas mrozów. Warto również zwrócić uwagę na ochraniacze, w które jest wyposażona, przez to, że są one wszyte na stałe, nie zapomni się o nich, dzięki czemu jest się doskonale chronionym. Warto także wybrać modele z właściwościami hydrofobowymi, co sprawdza się nawet w bardzo deszczowe dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here