Z problemem wypadających włosów zmaga się bardzo wiele osób. Dolegliwość tą można leczyć na wiele sposobów, jednakże większość z nich nie działa najlepiej. Domowe metody czy nawet drogeryjne kosmetyki okazują się w tych sprawach mało skuteczne. Z powodzeniem może je jednak zastąpić mezoterapia igłowa włosy, która jest magicznym lekarstwem dla osób narzekających na nadmierne łysienie.

Jak działa mezoterapia?

Sposób wykonywania tego zabiegu zazwyczaj jest niezmienny. Mezoterapia Katowice polega zatem na aplikowaniu odpowiednich substancji czynnych bezpośrednio pod ciało pacjenta. Dostają się one do głębokich warstw skóry i mogą zacząć na nią skutecznie oddziaływać. Mezoterapia doczekała się już swoich dwóch odmian. Czym zatem różnią się one od siebie?

Mezoterapia igłowa a mezoterapia bezigłowa

Z zabiegu mezoterapii bezigłowej można skorzystać nawet w najzwyklejszych gabinetach kosmetycznych, jako że nie jest on zbyt inwazyjny. Przy pomocy impulsów elektrycznych kosmetyczka wprowadza substancje czynne pod skórę głowy pacjenta. Działanie mezoterapii igłowej głowy jest natomiast nieco inne, ponieważ zabieg ten polega na bezpośrednim aplikowaniu substancji czynnych poprzez ich wstrzykiwanie. Jako że ta metoda jest już bardziej inwazyjna, mezoterapia igłowa głowy przeprowadzana jest wyłącznie w klinikach medycyny estetycznej. Jedynie lekarz wie, jak ją wykonać, aby nie zaszkodzić swojemu pacjentowi.

Do kogo kierowany jest zabieg mezoterapii Katowice?

Przeważnie mezoterapia igłowa włosy stosowana jest u tych pacjentów, którzy zaczynają zauważać u siebie pierwsze oznaki łysienia i chcą mu skutecznie zapobiec. Zabieg ten zaleca się również osobom chorującym na łysienie plackowate bądź łysienie androgenowe. Mezoterapia Katowice może też zahamować nadmierne wypadanie włosów u tych osób, u których problem ten został wywołany przez słabe krążenie, ciążę bądź pewne dolegliwości hormonalne. Zabieg jest więc bardzo uniwersalny.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Zabieg ten stymuluje organizm do produkowania większej ilości kolagenu oraz elastyny. W efekcie skóra zostaje napięta i staje się bardziej elastyczna. Mezoterapia igłowa głowy stymuluje natomiast proces wzrostu włosów. Poprawia krążenie skóry, doskonale ją odżywia i skutecznie hamuje postępujące i uciążliwe łysienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here