kosmetyk do twarzy

Kosmetyki do twarzy to obowiązkowe produkty pielęgnacyjne, nie tylko kobiety ale i mężczyzny. Bez względu na to, jaką ma się cerę należy je regularnie stosować. Dzięki temu skóra zawsze będzie nawilżona, gładka i jędrna. Pielęgnacja twarzy zawsze powinna składać się z kilku takich samych kroków. Aby je wykonać prawidłowo, należy wybrać odpowiednie kosmetyki do twarzy.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy?

Prawidłowa pielęgnacja twarzy to inwestycja w przyszłość. Im wcześniej wprowadzimy do swojego dnia, odpowiedni plan pielęgnacji, tym dłużej będziemy mogły cieszyć się zdrową i jędrną skórą. Poniżej opisana jest pielęgnacja twarzy krok po kroku.

Krok 1: Oczyszczanie, pierwszym a zarazem najważniejszym elementem codziennej pielęgnacji powinno być oczyszczanie. Zanieczyszczenia, pozostałości martwego naskórka czy nadmiar sebum to wszystko szkodzi Twojej skórze, nie pozwala jej oddychać i może zaburzać jej naturalną równowagę. Preparat do oczyszczania najlepiej dobrać do rodzaju cery. Płyn micelarny sprawdzi się przy cerze normalnej, mleczko do demakijażu, w przypadku skóry suchej, dojrzałej, natomiast posiadaczki cery tłustej powinny używać żelu antybakteryjnego.

Kosmetyki do twarzy

Krok 2: Tonizowanie, po prawidłowym oczyszczeniu skóry twarzy należy zastosować tonik. Jego zadaniem jest przywrócenie skórze naturalnego poziomu pH. Po myciu, naturalne, kwasowe pH skóry zostaje zaburzone. Wtedy skóra traci swoją barierę ochronną, która zabezpiecza przed grzybami, bakteriami oraz szkodliwym wpływem środowiska. Do tonizowania powinniśmy wybierać delikatne toniki bezalkoholowe. Wtedy mamy gwarancję, że nie przesuszą nam skóry i nie spowodują podrażnień.

Krok 3: Aplikacja kremu, dopiero gdy skóra zostanie dokładnie oczyszczona i stonizowana możemy przejść do nałożenia kremu dobranego do naszej skóry. O jego nałożeniu musimy pamiętać rano i wieczorem.

Krem na dzień ma za zadanie nie tylko pielęgnować skórę, ale też ochronić ją przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi.

Krem na noc ma zdecydowanie bogatszą i cięższą formułę. Wszystko po to by lepiej wspierać naturalną odbudowę zmęczonego naskórka.

Przeczytaj też: KREMY I PEELINGI DO STÓP – SĄ SKUTECZNE?