Jak znaleźć kobietę idealną?

Teoretycznie nie powinieneś szukać drugiej połówki, bo ona powinna znaleźć cię sama, ale jednak możesz zwiększyć swoje szanse na poznanie kobiety ze snów. Zamiast siedzieć bezczynnie i jeszcze bardziej się dołować, po prostu zacznij działać. Nie musisz poznawać ukochanej na imprezie czy spotkaniu ze znajomymi. Równie dobrze możesz odnaleźć ją przez Internet – wydaje się to głupie, ale jednak już wiele osób w taki sposób stworzyło udane związki, które trwają do dziś.

Zanim napiszesz w swoim ogłoszeniu „szukam kobiety”, znajdź odpowiedni portal randkowy, by nie szukać dziewczyny tam, gdzie jej nie ma. Zainteresuj się tylko najpopularniejszymi serwisami. Na pewno o niektórych z nich już kiedyś słyszałeś, dlatego bez trudu przypomnisz sobie ich nazwy, by od razu na nie wejść i sprawdzić, na czym to wszystko polega. Celuj w takie portale, na których damskich użytkowniczek jest więcej niż mężczyzn. Nikt oczywiście nie będzie cię tutaj ograniczać. Jeżeli tylko tego chcesz, możesz założyć dla siebie konto na kilku podobnych portalach randkowych. Zwiększysz tym sposobem swoje szanse na poznanie ciekawych osób. A jeśli poznasz ich wiele, być może któraś z nich rzeczywiście okaże się twoją drugą połówką.

Portal bądź portale masz już wybrane, to teraz pora przejść do części najważniejszej – tworzenia nowego profilu. Skoncentruj się na tym zadaniu. Nie twórz konta w biegu i pośpiechu, gdy twoje myśli uciekają do pracy, bo za kilkanaście minut musisz wyjść z domu i zająć się ważnym projektem. Poczekaj i zajmij się kreowaniem swojego profilu randkowego w momencie, gdy rzeczywiście będziesz mieć trochę więcej czasu, energii i zapału. Zacznij się opisywać. Bądź szczery i w żadnym wypadku nie oszukuj. Nie pozwalaj sobie nawet na najdrobniejsze kłamstwa, bo prędzej czy później kobieta i tak zdoła je odkryć. Oczywiście na swoim profilu powinieneś zaznaczyć także opcję „szukam kobiet” i napisać pokrótce, czego oczekujesz od potencjalnych partnerek. Daj się poznać i pisz o tym, co podpowiada ci serce. Nie chcesz przecież, by jakakolwiek dziewczyna zakochała się w dobrze wykreowanej przez ciebie postaci, a nie w tobie samym.

Portal wybrany, konto założone, więc czas na prawdziwe działanie. Teraz musisz sam wyjść z inicjatywą. Kobiety prawdopodobnie same zaczęły już do ciebie pisać, ale nie czekaj na ich ruch, tylko sam odwiedzaj profile kandydatek, by zaczepiać je lub podsyłać im krótkie wiadomości. Nie musisz tutaj silić się na oryginalność. Nie bądź też przesadnie czuły czy romantyczny. Kobiety lubią otrzymywać komplementy, ale tylko wtedy, gdy są one spersonalizowane, dlatego nie mów wszystkim dziewczynom, że mają piękne oczy czy fantastyczne włosy. Zainteresuj się tą wybraną, konkretną kandydatką. Spójrz na jej profil i zobacz, co mogłoby was połączyć. Możesz nawiązać do jej ulubionego filmu, spytać o ulubioną kuchnię albo nawet pozwolić sobie na małe szaleństwo i od razu zaprosić ją na randkę. Kobiety lubią takie odważne zagrania. A w Internecie możesz pozwolić sobie na więcej.