Jak dobrać pasek na odpowiednią okazję?

0
956

Dodatki są niezwykle ważne, gdy chodzi o stylizacje damskie, ale i męskie. Co prawda w przypadku kobiet ich wybór jest znacznie większy, bo panie mogą zdecydować się zarówno na kolczyki, naszyjniki, apaszki, paski i torebki. Panowie nie mają aż takiego wyboru. Na co dzień, jak i przy specjalnych okazjach swoją stylizację mogą jednak wzbogacić zegarkiem, teczką czy ciekawym paskiem.

Pasek męski pełni zresztą podwójną funkcję. Po pierwsze podtrzymuje spodnie, a po drugie pełni rolę dekoracyjną. O ile oczywiście zostanie dobrze dobrany. Nie tylko do indywidualnych potrzeb właściciela, ale i do okazji. Jak wobec tego prawidłowo dobrać dodatek tego rodzaju?

Skórzane paski męskie

Skórzane paski męskie, które pasują do garnituru

Wielu mężczyzn zastanawia się czy ubierając garnitur powinni dobierać do niego pasek. Niektórych pewnie zaskoczy fakt, że elegancka stylizacja wręcz wymaga takiego elementu. Stanowi on bowiem uzupełnienie i zwieńczenie całości. Bardzo ważne jest jednak to, by w takiej sytuacji dobrze się zastanowić nad jego wyborem.

Pasek do garnituru powinien być wykonany z naturalnej skóry. Tylko taki model prezentuje się dobrze w zestawieniu z eleganckimi spodniami i marynarką. Dobrze, gdy skórzany pasek ma wówczas klasyczny wzór, jest węższy i ozdobiony klasyczną, prostokątną klamrą. Świetnie, gdy ta jest kolorystycznie dobrana do spinek. Jeśli te są złote, klamra również powinna być pozłacana. Sama skóra może być natomiast  lakierowana lub matowa. Tu wszystko zależy od gustu mężczyzny.

paski męskie

Wątpliwości nie ulega jednak fakt, że jako element wykańczający stylizację, pasek powinien być kolorystycznie dobrany do obuwia. Decydując się więc na czarne buty, powinniśmy założyć czarny pasek do garnituru. Z kolei idąc na przyjęcie w brązowym obuwiu, wybór paść powinien na pasek w kolorze brąz lub chociaż zbliżonym.

Paski do jeansów i materiałowych spodni, czyli jakie?

Paski męskie, które pasują do jeansów i materiałowych spodni, to zarówno modele wykonane ze skóry, jak i paski parciane. Decydując się jednak na taki dodatek do codziennych stylizacji, rzeczywiście traktować go można jako praktyczną ozdobę – nie jest bowiem wymagany, jak w przypadku garnituru.

męskie

Męski pasek parciany, to model, który panowie wybierają znacznie częściej, gdy chodzi o casualowe, a nawet sportowe stylizacje. Znaczenie ma tu nie tylko cena, ale również sposób wykonania. Parciane modele zdają się być w końcu bardziej swobodne i mniej eleganckie. W jego doborze obowiązuje taka sama zasada, jak przy wzorze skórzanym. Najlepiej, gdy jest dobrany do obuwia. Choć w tym zestawieniu można odrobinę bardziej poszaleć. Nie zaszkodzi, gdy pasek ma wyrazisty kolor, zdobienia czy lakierowaną plecionkę.

W zestawieniu z jeansami czy materiałowymi spodniami, można pokusić się też o nieco szersze paski. Wszystko zależy jednak od indywidualnych preferencji. Niektórzy mężczyźni stawiają na wąskie, minimalistyczne dodatki, a inni wolą szersze z dużą, ozdobną klamrą. Przy takim wyborze trzeba jednak znać umiar. Klamra nie może być nazbyt dekoracyjna, by nie sprawiać wrażenia tandetnej.

Sprawdź ofertę męskich pasków od marki Paolo Peruzzi

Nie popełniaj tych błędów!

Nosząc pasek, niezależnie czy jest to pasek parciany, czy wykonany ze skóry naturalnej, pamiętaj o kilku ważnych zasadach!

paski

Po pierwsze, przed wyjściem z domu sprawdź czy pasek przełożyłeś przez wszystkie szlufki w spodniach. Ominięcie chociaż jednej psuje cały efekt. Wygląda to nieestetycznie i mało schludnie, szczególnie gdy chodzi o spodnie garniturowe. Po drugie, jeśli decydujesz się na szelki, pasek zostaw w domu. Zarówno pierwszy, jak i drugi dodatek służy do podtrzymywania spodni. Ostatecznie trzeba więc zdecydować się wyłącznie na jeden wariant. I wreszcie po trzecie, pamiętaj o tym, by pasek zapiąć na odpowiedniej długości. Nie ma nic gorszego, niż mężczyzna, któremu mimo paska, zesuwają się spodnie.

Dobrze dobrany pasek męski i noszony w odpowiedni sposób na pewno wzbogaci każdą twoją stylizację. Z racji tego, że panowie mają ograniczony wybór, gdy chodzi o dodatki, inwestycja w ciekawy model z pewnością się opłaci.