biżuteria
fot. pexels.com

Jeszcze kilka lat temu panowała moda na własnoręcznie przygotowywaną biżuterię. Dzięki temu mogła ona być oryginalna, wyjątkowa i idealnie dopasowana do osoby. Obecnie, biżuteria domowa, własnoręcznie robiona wchodzi do łaski. Sprawdź, jak samodzielnie przygotować biżuterię i co będzie ci wówczas potrzebne!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-sie-robi-bransoletki-z-gumek/

Oryginalna biżuteria

Domowa biżuteria jest przede wszystkim oryginalna i nie do podrobienia. Wiele osób może twierdzić, że bransoletki czy łańcuszki przygotowane w zaciszu domu nie mają nic wspólnego z profesjonalizmem i nie mogą równać się do biżuterii wprost z salonu z biżuterią. Oczywiście jest to prawda, ale właśnie to jest w tym wszystkim wyjątkowe. Dzięki temu, że domowa biżuteria jest nieidealna, nie do końca profesjonalna, to ma swój indywidualny wymiar, jakiego właśnie brakuje w biżuterii robionej na masową skalę – właśnie to jest w tym wszystkim wyjątkowe i piękne.

Jaką biżuterię można zrobić w domu?

W zaciszu własnego domu można opracować rozmaite kombinacje jeśli chodzi o biżuterię. Najlepiej jednak sprawdzają się bransoletki, wisiorki, pierścionki czy ozdoby do włosów. Wiele osób lubi też robić ozdoby na agrafce i wpinać je w ubrania. 

Najbardziej przydatne materiały i akcesoria do przygotowanie domowej biżuterii są bardzo proste i łatwo dostępne. Tak naprawdę można wymyślać tutaj i cały czas kombinować z nowymi ciekawymi ozdobami. Wśród najpopularniejszych i można powiedzieć niezbędnych akcesoriów są – gumki recepturki, różnego rodzaju koraliki (zamawiane celowo do przygotowania biżuterii lub jako pozostałość po ozdobnej sukience czy np. z zabawek dziecka). Sprawdzają się także wszelkie sznurki, piórka oraz metalowe ozdoby, jakie nam zostały z innej biżuterii. Tak naprawdę kombinacji jest wiele i można w fajny sposób, wykorzystując swoją wyobraźnię przygotować ciekawą nową biżuterię.

Przygotowywanie domowej biżuterii to też świetny pomysł na miło spędzony czas. Fajnie jest go wykorzystać do spędzania czasu z dziećmi. Nie tylko można uzyskać fajną biżuterię, ale jest to też świetna sprawa do rozwoju zdolności manualnych.

Przeczytaj też: http://www.miasto-dialogu.pl/czy-masz-swoj-podreczny-alkomat-sprawdz-jaki-wybrac/