Według przepisów apteczka obowiązkowo powinna znaleźć się w wyposażeniu bagażnika. Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się na drodze i kiedy może się przydać. Nawet jeśli sami nie będziemy jej potrzebować, z jej pomocą możemy uratować czyjeś życie. Co powinno znaleźć się w apteczce i gdzie należy ją przechowywać?

Wyposażenie apteczki

Najczęściej apteczki wykonane są z materiału wodoodpornego, a ich rozmiar jest kompaktowy. Dzięki temu możliwe jest umieszczenie jej w schowku samochodowym lub bagażniku i nie zajmie ona dużo miejsca. Poza tym, dobrze zabierać ją ze sobą na wyjazdy, a także wycieczki rowerowe, gdzie o upadek i zranienie nietrudno. Jeśli chodzi o wyposażenie apteczki, nie powinno zabraknąć w niej bandaży elastycznych i zestawu plastrów. Bardzo ważny element stanowią kompresy na rany, które w razie potrzeby zabezpieczą ranę przed zakażeniem i zapewniają higieniczne, bezpieczne warunki. Warto być zabezpieczonym również na wypadek urazów kończyn i zaopatrzyć się w chustę trójkątną, stosowaną do unieruchomienia stawu w przypadku złamań lub stłuczeń. Oprócz oczywistych elementów takich jak nożyczki czy rękawiczki w apteczce powinien znaleźć się koc termiczny – zajmuje bardzo mało miejsca, ale jego działanie w razie nagłych wypadków jest nieocenione. Nakrycie nim poszkodowanej w wypadku osoby pozwala na zatrzymanie ciepła w organizmie, a także łatwiejsze jej odnalezienie w terenie, a to dzięki jego odblaskowej powierzchni. Nie wystarczy jednak samo posiadanie apteczki – na wszelki wypadek warto zawczasu dowiedzieć się, jak należy poprawnie stosować każdy z elementów. Nieprawidłowe ich wykorzystanie niestety czasem może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Dokąd na zakupy?

Mówi się, że na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać. Uwierz jednak, że nie trzeba też przepłacać. W sklepie internetowym www.sklep-firetech.waw.pl znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim w dobrych cenach. W ofercie dostępne są różnego rodzaju apteczki – zarówno samochodowe jak i autobusowe oraz podręczne i turystyczne. Produkty można zamawiać online, a czas ich wysyłki to maksymalnie 2 dni, dlatego nawet jeśli w ostatniej chwili przed wyjazdem uświadomisz sobie, że nie masz apteczki, zdążysz ją jeszcze zamówić. W asortymencie znajdują się też inne sprzęty, które zapewnią Ci bezpieczeństwo – gaśnice oraz systemy sygnalizacji pożaru. Jeśli zależy Ci na spokoju i myślach wolnych od obaw, koniecznie odwiedź Firetech i znajdź rozwiązania odpowiednie dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here