W trakcie podejmowania decyzji o wyborze odpowiedniego samochodu kierujemy się estetyką, gustem oraz własnymi potrzebami. Jednak to, co dla kierowcy najważniejsze, znajduje się w samym sercu pojazdu – jego rozwiązaniach technicznych, bez których trudno wyobrazić sobie komfortowe i bezpieczne auto. Innowacje to ogromna siła Subaru – czas poznać je nieco bliżej.

Siła napędu, moc silnika

Do elementów, które zasługują na największą uwagę pod względem technologii, należą rzecz jasna sinik Subaru Boxer oraz Symmetrical All-Wheel Drive – stały napęd dla wszystkich kół. Dzięki inżynierskiej precyzji oraz wyjściu poza schemat auta Subaru posiadają interesujące możliwości jezdne. Rozwiązania tego typu (zastosowane na przykład w Subaru Forester) pozwalają na bezproblemowe prowadzenie samochodu w każdych warunkach.

Siłą auta jest tutaj nie tylko konstrukcja samego silnika czy napędu, ale przede wszystkim ułożenie obu elementów względem całej maszyny. Serce Subaru posiada poziome przeciwsobne cylindry, tłoki rozchylone o 180 stopni oraz wał korbowy mieszczący się w centralnej części konstrukcji. To sprawia, że kierowca może zupełnie skupić się na przyjemności z jazdy – na gaz oraz zmianę biegów silnik reaguje bardzo szybko i lekko, umożliwiając osiągnięcie niezwykłych możliwości na drodze.

Spokojnie czy może drapieżnie?

 Ale doskonałe prowadzenie samochodu zależy nie tylko od konstrukcji. Kierowca Subaru ma do wyboru jeszcze więcej możliwości – na przykład innowacyjny system SI-DRIVE odpowiedzialny za szybkość reakcji zespołu napędowego. Pozwala prowadzić auto nie tylko w zgodzie z panującymi warunkami, ale także dostosować sposób jazdy do własnych potrzeb i oczekiwań. Innymi słowy kierowca dopasowuje styl jazdy, korzystając w ten sposób z dodatkowych możliwości, jakie daje silnik.

System SI-DRIVE oferuje trzy tryby jazdy: „inteligentny”, odpowiedzialny za bezpieczną i ekologiczną jazdę, „sportowy”, wprowadzający auto w nieco bardziej dynamiczną jazdę oraz najbardziej pożądany – „ostry sportowy”. Ostatni z nich w największym stopniu wykorzystuje potencjał silnika Subaru Boxer, natychmiast reagując na zachowanie kierowcy, dynamicznie prowadząc samochód zgodnie z naszą myślą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here