jak skutecznie wyczyścić piekarnik z termoobiegiem

Każda pani domu chce cieszyć się lśniącą i czystą kuchnią, w której to nie ma miejsca na jakiekolwiek zanieczyszczenia. W pomieszczeniu tym codziennie przygotowuje się posiłku, dlatego też czystość i higiena jest tutaj bardzo istotna.
Niestety czasem nasze urządzenia, zwłaszcza te które często użytkujemy i które służą nam w naszej kuchni przez szereg długich lat pozostawiają wiele do życzenia w kwestii czystości.
Każda gospodyni domowa wie dobrze o tym, że największy jest problem z utrzymaniem w czystości piekarnika. W tym urządzeniu bardzo często przygotowujemy różne potrawy na przykład w postaci mieś i często się zdarza, że na poszczególnych elementach piekarnika zaczyna osiadać nieprzyjemny w dotyku tłuszcz oraz inne nieczystości.
Czyszczenie piekarnika z termoobiegiem jest nieco prostsze, niż czyszczenie piekarnika nie posiadającego tej funkcji. W celu skutecznego umycia piekarnika należy użyć wody z octem lub mieszanki wody, sody oczyszczonej oraz płynu do naczyń.
Piekarnik wyposażony w termoobieg można znacznie łatwiej umyć, jeśli najpierw, oczywiście z wykorzystaniem tej funkcji oraz wody, rozpuści się w nim zaschnięty brud. Są to sprawdzone od wielu lat metody, dlatego też są one w stu procentach nie tylko skuteczne lecz także bezpieczne dla naszego zdrowia.
Jeśli nasz piekarnik ma funkcję termoobiegu, wówczas to jego czyszczenie jest bardzo ułatwione. Nie trzeba bowiem szorować zaschniętego brudu ani używać silnych środków chemicznych, by skutecznie usuwając brud. Jak skutecznie wyczyścić piekarnik z termoobiegiem?
W tym celu wystarczy wlać do naczynia żaroodpornego wodę, a następnie dodać do niej sok z połowy cytryny i włączyć piekarnik na 170°C, oczywiście używając funkcji termoobiegu. Gdy woda podgrzeje się do takiej temperatury, aż zacznie ona parować, wówczas to para wodna będzie krążyła wewnątrz docierając dogłębnie do wszystkich zakamarków piekarnika.
Po wyłączeniu piekarnika i wystudzeniu go wystarczy wziąć czystą ścierkę namoczoną w wodzie z płynem do naczyń i dokładnie wytrzeć wcześniej czyszczoną powierzchnię.
Ten sprawdzony sposób sprawi, że nasz piekarnik będzie lśnił czystością oraz będzie wyglądał jaj nowy.

http://www.przedsiebiorczapani.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here