zapalenie zatok szczękowych

 Jeśli słyszymy o chorobie zapalenia zatok, zwykle wyobrażamy sobie trudniejsze oddychanie, mocny, bardzo przeszkadzający katar, a także mocny ból głowy, który może spowodować, że po jakimś czasie nabawimy się migreny, a więc krótko mówiąc bólu nie do wytrzymania. Jednak zapalenie zatok nie dotyczy tylko zatok nosowych. Również mówimy o tak zwanym zapaleniu zatok szczękowych. Termin troszkę mniej popularny w naszym środowisku i tak naprawdę do końca nie wiemy, jakie są przyczyny zapalenia zatok szczękowych, jakie są tego objawy i przede wszystkim jakie są formy leczenia tego schorzenia. Trzeba oczywiście dodać, że leczenia skutecznego, bowiem zapalenie zatok szczękowych niezwykle w dużym stopniu przeszkadza nam w prowadzeniu codziennych obowiązków i jest schorzeniem należącym do tych nieprzyjemnych. Swoją drogą chyba jak każde schorzenia, bowiem trudno znaleźć taki ból, który należy do tych z natury przyjemniejszych.

Poważne powikłania

Zapalenie zatok szczękowych może prowadzić do poważnych powikłań. Oczywiście w przypadku, jeśli zlekceważymy niepokojące nas symptomy i podejmiemy leczenie na własną rękę, opierając się jedynie na zdaniu pani magister w jednej z naszych aptek, do których zawsze uczęszczamy. Oczywiście, taka porada jest zawsze słuszna, pod warunkiem, że najpierw skontaktowaliśmy się z naszym lekarzem prowadzącym, który nas dokładnie zbadał już wypisał skierowanie na odbycie niezbędnego badania w celu ustalenia danego bólu. Zapalenie zatok szczękowych zwykle dotyczy zarówno lewej, jak i prawej strony twarzy. Zapalenie zatok szczękowych może być przyczyną niewyleczonych, chorych zębów. Dlatego również niezbędna powinna być wizyta również u stomatologa, który być może przepisze nam odpowiednie antybiotyki, aby do czasu wizyty już u konkretnego specjalisty chociaż zmniejszyć efekt stanu zapalnego. Jeśli jednak takie zapalenie dopadnie nas znienacka podczas weekendowej wyprawy, musimy pamiętać, żeby wypić jak najszybciej lek przeciwzapalny i przeciwbólowy. Jednak wszystko tak naprawdę zależy od tego, co jest przyczyną zapalenia zatok, a o tym powie nam jedynie lekarz specjalista.

jak leczyć zapalenie zatok szczękowych skutecznie

Nie bagatelizuj objawów

Ostre zapalenie zatok szczękowych objawia się przede wszystkim bardzo silnym bólem głowy, który jest zlokalizowany w okolicy górnej części policzka i czoła. Ten ból zwykle nasila się  między innymi przy pochylaniu głowy, a także przy kaszlu. Również po wysiłku fizycznym te objawy mogą nastąpić. Jego takiego zapalenia może być obrzęk błony śluzowej nosa i przewodów wyprowadzających zatoki szczękowe, które umiejscowione są  w naszej jamie nosowej. Konsekwencją tego wszystkiego niestety jest  zamknięcie naturalnych ujść zatok szczękowych, a co za tym idzie niebezpieczne i prowadzące do utraty zdrowia gromadzenie się w nich wydzieliny. Owa wydzielina nie sposoby, aby wypłynąć.

 

Zapalenia zatok szczękowych nie wolno lekceważyć i trzeba mieć czujne oko na jakiekolwiek objawy i szybko udać się w tym celu do lekarza specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here