Z czym łączyć Nike Air Max? Sportowe stylizacje męskie na co dzień

Obuwie sportowe coraz częściej pojawia się w kolekcjach największych domów mody, możemy je zauważyć podczas pokazów najsłynniejszych projektantów. Choć przez wiele lat kojarzone było wyłącznie z uprawianiem sportu lub subkulturą określaną mianem „dresiarzy”, to moda uliczna coraz silniej przedostaje się do głównego nurtu, a osoby śledzące nowe trendy chętnie z niej czerpią. Dzięki temu obuwie sportowe, w tym Nike Air Max możemy nosić przy wielu różnych okazjach.

Dlaczego warto wybrać Nike Air Max?

Wielu mężczyzn preferuje obuwie sportowe, które jest niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu. Prawdopodobnie właśnie nieoceniony komfort sprawił, że zaczęli oni szukać połączeń, w których buty te wyglądają stylowo i nikt nie zarzuci im braku gustu oraz wyczucia. Obuwiem, które jest wyjątkowo często wybierane do sportowych stylizacji na co dzień, są kultowe buty marki Nike. Nike Air Max są produkowane od 25 lat i w tym czasie powstało około 40 różnych wersji tego modelu, znaleźć je możemy na stronie https://domodi.pl/nike-air-max oraz w sklepach stacjonarnych z obuwiem sportowym.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego są tak popularne, to śpieszymy z odpowiedzią. Przede wszystkim ogromną rolę odgrywa konstrukcja tych butów, która zapewnia niesamowitą wygodę oraz zabezpiecza stopę przed kontuzjami. Dodatkową zaletę stanowi ogromna paleta kolorystyczna, użycie bardzo wytrzymałych materiałów oraz najnowsze technologie, które gwarantują odpowiednią wentylację.

Przykłady sportowych stylizacji na co dzień

Z czym w takim razie można łączyć Nike Air Max? Otóż możliwości jest bardzo wiele, tak naprawdę ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Jedną z najpopularniejszych i najprostszych stylizacji, którą chętnie wykorzystuje wielu mężczyzn w nieoficjalnych, codziennych sytuacjach, jest połączenie jeansów, t-shirtu oraz sportowych butów. Warto przy tym pamiętać, by kolor koszulki korespondował z kolorem obuwia, wtedy całość stworzy spójną kompozycję.

Chcąc skomponować nieco bardziej elegancką, a więc casualową stylizację, możemy śmiało założyć Air Maxy w połączeniu ze spodniami typu chinos oraz koszulą. Ta propozycja daje nam szersze pole do popisu, możemy stworzyć niezwykle stylowy strój bawiąc się detalami. Jeśli chodzi o kolorystykę, to powinniśmy wybrać pasek, który będzie pasował do butów, natomiast koszula i spodnie mogą stanowić kontrast. Jako okrycie wierzchnie świetnie sprawdzi się w tym wypadku sportowa marynarka.

Gdzie szukać inspiracji do sportowych stylizacji na co dzień?

Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest przeglądanie blogów modowych, na których możemy znaleźć wiele inspiracji, a często nawet gotowych rozwiązań. Warto przy tym pamiętać, że uznani modowi blogerzy zajmujący się modą męską przestrzegają przed łączeniem takich elementów garderoby jak garnitur z obuwiem sportowym. Buty tego typu nadają sportowy charakter naszym stylizacjom i nie ma w tym nic złego o ile pozwala na to dana sytuacja. Jeśli chodzi o okazje, w których występujemy w eleganckim garniturze, to zakładając do niego tzw. sneakersy narażamy się na  krytykę.