Każdy mężczyzna powinien dobrać do swojej osobowości i charakteru odpowiedni zapach. Już dawno skończyły się czasy, kiedy mężczyzna nie dbał o siebie ani o swój zapach, a w szafce posiadał tylko jeden dezodorant, co było niegdyś synonimem męskości. Mężczyzna powinien pachnieć tak, aby kojarzył się z siłą oraz męskością. Odpowiednio dobrane zapachy potrafią odmienić wizerunek oraz postrzeganie przez inne osoby. Perfum sprawia, że może stać się on pewny siebie, elegancki, ale i niedostępny dla kobiety. Perfumy męskie w swoim składzie nie posiadają dużej ilości słodkich aromatów takich jak owoce, gdyż aby zapadły na długo w pamięć kobiet muszą być intensywne, ale nie mdlące. Typowo męskie zapachy to piżmo, ambra i drzewo sandałowe.

Perfumy pełnią także rolę afrodyzjaków, szczególnie wtedy, gdy w swoim składzie poza piżmem zawierają paczulę oraz cedr. Całość łączy w sobie oryginalność i swobodę. Warto wybierać takie zapachy, które będą komponować się z charakterem mężczyzny oraz jego stylem. Są także uzupełnieniem outfitów z tą różnicą, że w przeciwieństwie do zapachów kobiecych używanie tych samych perfumów przez cały czas nie jest żadnym faux pas. Pomimo tego perfum jest prezentem najczęściej kupowanym przez żony czy partnerki, a to jest błędem. Każdy nowoczesny mężczyzna powinien kupować sobie perfumy sam i dobierać je do swoich preferencji. Przed wyborem nie warto wąchać papierków spryskanych lecz spryskać nadgarstki oraz zgięcia łokci.

Latem mężczyźni powinni wybierać delikatniejsze i mniej intensywne zapachy, a zimą mogą być one mocniejsze z dodatkiem alkoholu.Wiele perfumów męskich zawiera również brandy oraz wódkę, co kojarzy się z buntownikami. Na stronie empik.com znajduje się szeroki wybór najlepszych marek perfum, gdzie każdy mężczyzna znajdzie coś pasującego do niego, co spełni wszystkie jego oczekiwania.

Jednym z zapachów, który cieszy się niesłabnącą popularnością jest Paco Rabanne i kultowy już perfum 1 Million, gdzie kompozycja aromatyczna oparta jest na mandarynce i mięcie pieprzowej, połączonej z cynamonem oraz ambrą. Na uwagę zasługuje również ciekawy flakon, który imituje sztabkę złota, co ma łączyć się z synonimem luksusu i dobrego stylu. To zapach przeznaczony dla pewnych siebie odważnych mężczyzn, którzy chcą wyróżniać się z tłumu i zostać zauważonymi.

Dzięki odpowiedniemu zapachowi możemy przejść nawet metamorfozę. Zmiana wizerunku z młodzieżowego na męski nie wymaga tylko innych i bardziej stylowych ubrań, ale również perfum.

Wybierając zapach należy niewątpliwie kierować się pierwszym wrażeniem, po kontakcie ze skórą zapach zaczyna się zmieniać. Nie można ślepo podążać za trendami, ale wybierać w pełni świadomie, zgodnie z naszymi preferencjami oraz upodobaniami. Do jeansów i podkoszulek sprawdzą się delikatne orientalne zapachy imbiru, natomiast dla mężczyzn często noszących garnitury i koszule idealna będzie nuta cytrynowa i zapachy drzewne.

Perfumy mogą dopasować się do naszego życia i jego stylu. Podkreślić najlepsze atuty oraz styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here