Obiad to podstawa

Obiad to podstawa i co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Taką zasadę wyznaje gros osób. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ popołudniową porą z reguły ludzie są już po pracy i mogą spokojnie zjeść i odreagować zawodowe stresy. Byłoby dobrze, gdyby wszyscy domownicy mogli zasiąść do tego posiłku, ale czasami jest to niemożliwe, bo pracujemy czasami w różnych porach. Niektóre rodziny mogą wspólnie obiadować li tylko w niedzielę. No cóż, takie czasy.
A skoro już został wywołany ten temat to spróbujmy wymyślić coś pysznego na obiad. W zasadzie każdy z nas ma jakieś swoje preferencje w tym względzie i trudno byłoby komukolwiek cokolwiek narzucać do jedzenia. To, co smakuje jednemu, niekoniecznie musi być przysmakiem dla innej osoby. Jesteśmy różni i w ten sposób jest ciekawiej i barwniej na tym najpiękniejszym ze światów. Coś pysznego na obiad na pewno zawsze zaoferuje nam mama. To oczywiste, bo mamy zawsze wiedzą, czym uraczyć swoje dzieci. Sprawa ma się podobnie kiedy chodzi o stołowanie się u babci. Nie bez powodu mówi się o smakach dzieciństwa. To wręcz prawdziwa magia.
Trudno byłoby zrobić taką top listę najpyszniejszych dań w ogóle, bo ludzie mają różne smaki. Ale w każdym domu na pewno są takie pyszne dania, które przyrządza się na specjalne okazje. Jedzenie niewątpliwie należy do tych kwestii, do których ludzie przywiązują dużą wagę. I bardzo dobrze, bo w końcu jest to też jedna z tych niewielu przyjemności na świecie, do których mamy w miarę łatwy dostęp. Dobre jedzenie poprawia humor, zbliża nas do siebie i sprawia, że świat wydaje się nam lepszy. Czyż to nie magia?

http://www.oytam.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here