Niebieskie jeansy

Mimo, iż dżinsy zostały wynalezione już wiele lat temu, nic nie wskazuje na to, aby miały wyjść kiedykolwiek z mody. Z powodzeniem można je założyć do pracy, do szkoły, nosić na co dzień, czy założyć na imprezę. Jak jednak dobrać odpowiednie spodnie dżinsowe, aby podkreślić zalety sylwetki, a jednocześnie ukryć jej mankamenty? Spróbujmy temu popularnemu elementowi codziennej odzieży przyjrzeć się nieco bliżej.

Oprócz najbardziej popularnych, niebieskich jeansów, są na rynku odzieżowym dostępne również różne ich kroje i modele. Do najpopularniejszych z nich należą: ankle jeans, baggy jeans, bell bottom/flares, bootcut, carpenter jeans, classic, hip-huggers, loose jeans, low-rise jeans/low waist, high waisted, original jeans, overall, phat pants, relaxed fit, saggy, skinny jeans (tzw. rurki), slinkies, straight jeans, wide leg, jorts (jean shorts).
Jednak moda się zmienia i w zależności od sezonu na topie są różne kroje dżinsów, które możemy dobierać do wielu stylizacji.

Na imprezach bardzo dobrze prezentują się dżinsy o kroju high waisted, które charakteryzują się wysokim stanem oraz skinny jeans, czyli klasyczne rurki. Te konkretne modele spodni doskonale wydłużają i wysmuklają nogi, a założenie do nich dodatkowo butów na obcasie lub koturnie jeszcze spotęguje efekt wyszczuplenia.

Jednak problemem może się okazać samo dobranie odpowiednich butów do konkretnych modeli dżinsów. Szerokie, wąskie nogawki w zależności od dobranego obuwia mogą optycznie skrócić lub wydłużyć naszą sylwetkę, sprawić, iż będzie wydawała się – wedle upodobań – masywniejsza, albo smuklejsza.
Najłatwiej jest dobrać obuwie do dżinsów o prostym i klasycznym kroju. Można do nich nosić buty na płaskim obcasie, z powodzeniem sprawdzą się również buty na koturnie, czy wszelkiego rodzaju obcasach.

Dżinsy najlepiej kupować w dobry i markowych salonach, takich jak Lee, Wrangler czy Diesel. Mamy wówczas gwarancję dobrej jakości materiału i idealnego dobrania spodni do sylwetki.
Przede wszystkim jednak najważniejsze, aby idealne dżinsy były po prostu wygodne.