meble do ogrodu
fot: pixabay.com

Ocieplający się z roku na rok klimat sprawia, że coraz dłużej możemy cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu w zaciszu swojego ogrodu czy na tarasie. Nic dziwnego, że chętniej inwestujemy w dobrej jakości meble ogrodowe, które umilą nam ten czas.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/meble-ogrodowe-rattanowe/

Zalety mebli rattanowych

Na rynku dostępne są meble ogrodowe wyprodukowane z różnych tworzyw. Najpopularniejsze są drewniane, plastikowe, metalowe, a w ostatnich latach prym wiodą meblem z rattanu. Ich głównym atutem jest lekka choć stabilna konstrukcja. JEst to bardzo istotne w przypadku mebli ogrodowych, które są często przestawiane czy tez chowane w razie załamania pogody. 

Coraz więcej osób decyduje się na nie również ze względów ekologicznych. Ratan to naturalny surowiec, więc wybierając takie meble nie przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska. Naturalne pochodzenie rattanu gwarantuje również jego bezpieczeństwo, ponieważ intensywne promienie słoneczne nie uaktywniają szkodliwych substancjo chemicznych, jak to się często dzieje w przypadku przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych. Ten aspekt z pewnością docenia rodzice małych dzieci. 

Rattan jest łatwy w czyszczeniu, a meble ogrodowe z uwagi na warunki w jakich się znajdują, wymagają systematycznego odświeżania. Aby usunąć zabrudzenia z mebli rattanowych nie musimy kupować specjalnych detergentów. Wystarczy ciepła woda z odrobina płynu do naczyń czy mydła. Meble należy przetrzeć szmatka najpierw na mokro, a potem osuszyć cuchą ściereczką. Nie musimy robić tego bardzo precyzyjnie. Jeśli meble stoją na zewnątrz, szybko doschną na słońcu. 

Jaki wybrać odpowiedni zestaw mebli

Zestaw mebli ogrodowych powinien być dostosowany przede wszystkim do naszych preferencji. Zastanówmy się, w jaki sposób najbardziej lubimy spędzać czas wolny. Jeśli preferujemy zaciszne miejsca, w których poczytamy ze spokojem książkę, możemy wybrać niewielki zestaw, składający się z większego wygodnego fotela, podnóżka i niewielkiego stolika. W przypadku dużych rodzin, zwłaszcza tych, które lubią biesiadować na świeżym powietrzu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie większy zestaw z dużym stabilnym stołem, przy którym wygodnie będzie spożywać posiłki, z odpowiednią ilością krzeseł.

Przeczytaj też: http://www.miasto-dialogu.pl/idealne-miejsce-do-zamieszkania-dla-rodziny/