Lotki

Łucznictwo to wspaniała pasja, która często przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Zazwyczaj kojarzone jest ono z tradycją, dlatego spotkamy je na różnych rodzinnych imprezach historycznych, gdzie interesanci mogą spróbować swoich sił w strzelectwie. Większość osób zapomina o tym, że łuki w dalszym ciągu biorą udział w polowaniach, a rodzajów sportów z ich użyciem, jest cała masa – od strzelectwa konnego, po dynamiczne i statyczne. Nic zatem dziwnego, że w sklepach znaleźć można akcesoria i elementy wyposażenia o zróżnicowanej konstrukcji.

Świetnym przykładem są zwykłe lotki. Wydaje się, że jest to tani i mało znaczący element, który kosztuje od kilkunastu groszy po kilka złotych, lecz jego zadanie ma ogromne znaczenie dla samego lotu strzały, precyzji, celności, szybkości i powtarzalności. Chcesz zatem dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednie lotki do swoich zastosowań? Sprawdź nasz materiał. Znajdziesz w nim wiele informacji, które mogą okazać się niezbędne na etapie zakupów.

Lotki naturalne

Lotki naturalne to nic innego jak indycze pióra, które są wyselekcjonowane i przycięte w odpowiedni sposób. Producenci dodatkowo lakierują je na zróżnicowane barwy i zabezpieczają przy pomocy specjalnych lakierów, by wzmocnić ich wytrzymałość. Można pokusić się o stwierdzenie, że są to najbardziej tradycyjne konstrukcje, które wykorzystywane były setki lat temu. Dziś zostały one jednak dopracowane. Niestety, charakteryzują się stosunkowo kiepską wytrzymałością, dlatego warto mieć je w swoim wyposażeniu do użytku w trakcie zawodów lub pokazów.

Lotki gumowe

Czy zatem lotki gumowe są lepsze? Ich parametry wykazują się podobną efektywnością, lecz trzeba przyznać, że na pewno cieszą się większym uznaniem podczas treningów. Cena lotki gumowej jest o wiele niższa od naturalnej (nawet dwukrotnie), a jej żywotność wydłuża się kilkukrotnie. Jak widać, jest to świetna alternatywa dla osób początkujących, które podczas stawiania pierwszych kroków w łucznictwie, chcą zminimalizować koszty z nim związane.

Lotki typu Spin-Wings

Czym są lotki Spin-WIngs? Zazwyczaj produkowane są one z tworzyw sztucznych, które ograniczają wagę i ze względu na swój kształt, nadają strzale charakterystycznej rotacji. Można powiedzieć, że jest to rodzaj lotki, która dedykowana jest najlepszym specjalistom i zawodnikom, którzy potrzebują imponujących parametrów lotu, by maksymalizować swoje wyniki w sposób zadowalający. Należy jednak zaznaczyć, że jest rodzaj, który ma najwyższą cenę z wszystkich wyżej wymienionych propozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here