Męska torba to coraz rzadziej przypadkowy element garderoby. Tego typu dodatek zaczyna być wybierany świadomie niezależnie od tego, czy mówimy o stylu biznesowym, casualu czy też wersji sportowej. Każda z nich ma swoje ograniczenia oraz możliwości, ale cel jest zawsze ten sam, by mężczyzna wyglądał atrakcyjnie, w konsekwentny sposób kształtował wizerunek i, co ważne, miał świadomość, co i kiedy, i do czego założyć. Torba stała się jednym z najbardziej wyraźnych męskich dodatków, coraz częściej również to ona fasonem i stylem kształtuje całkowity obraz. Warto pamiętać, by wyboru – także tych najnowszych trendów dokonywać z pełną konsekwencją i co ważne – by w ogóle sięgać po torby, a nie upychać portfel, dokumenty czy klucze po kieszeniach, bo to rozwiązanie ani praktyczne, ani ładne.

Listonoszka dla komfortu

Torby na ramię – popularne listonoszki, są idealny pomysłem dla mężczyzn, którzy cenią komfort i wygodę. Powinny być wykonane z mocnych tkanin – od skór przez materiały aż do tworzyw sztucznych. Projektanci chętnie dodają do nich metalowe elementy, duże sprzączki czy też przykuwające oko kieszenie. Taki rodzaj torby idealnie będzie pasował studentowi, jak i właścicielowi firmy, ponieważ doskonale wpisuje się w miejską stylizację, a dzięki różnorodności wzorów, materiałów i faktur nie trzeba tak sztywno trzymać się zasad.

Aktówka – idealna na dokumenty

To niewątpliwie bardzo stylowa torba, po którą mężczyźni sięgają zazwyczaj do uzupełnienia biznesowego stylu. Sztywny dress code zaleca raczej, by był to model, który trzyma się w ręce, a nie wiesza na ramieniu. Dzięki temu nie zaburzamy całej kreacji. Po drugie, w tego typu torbę warto zainwestować. Jest to zakup na lata, więc najlepiej wybierać skóry najlepszej jakości, które będą podkreślać wizerunek eleganckiego mężczyzny. Aktówka (https://www.skorzana.com/pol_m_Torby_Meskie-197.html) już z samego swojego charakteru bardziej się mieści w stylu formalnym niż miejskim casualu i jeśli mężczyzna chciałby mieć torbę tego typu na rożne okazje powinien mieć w szafie różne modele. To samo tyczy się kolorystyki. Podstawowa zasada mówi, by dobierać do siebie buty i torbę zarówno stylem, jak i materiałem czy barwą.

·Kopertówka rodem z damskiej szafy

Coraz wyraźniej kopertówki znajdują swoje miejsce także w męskich garderobach. Są idealnym rozwiązaniem, a dzięki technologii i minimalizowaniu urządzeń sprawdzają się również jako torba do pracy. Tablety i ultrabooki z powodzeniem wypierają ciężkie laptopy, a dzięki temu mężczyźni mogą pokazywać się z bardzo stylowymi kopertówkami, podkreślając nowoczesny styl i wielką klasę. Co ważne, zaczynają się one pojawiać w bardzo ciekawych wariantach kolorystycznych i dzięki temu (oraz dzięki formie) powoli zmieniają myślenie o torbie jako bardzo formalnym dodatku.

Plecak dla wygodnych

Męskie plecaki idealnie wpisują się w miejski klimat. Szczególnie wtedy, gdy nie ma potrzeby ubierania się do pracy w garnitur, a casualowy styl dopuszcza niemalże każde rozwiązanie. To idealna opcja dla tych wszystkich, którzy uwielbiają przemieszanie się po mieście na przykład rowerem lub skuterem. Nawet ciężki laptop w takiej sytuacji nie stanowi najmniejszego problemu, bo równomierne obciążenie ramion jest zdecydowanie wygodniejsze niż torba na ramię.

Męskie torby pomagają utrzymać porządek w przedmiotach i codziennego, i zawodowego użytku. Oprócz laptopa spokojnie zmieścić można portfel, dokumenty oraz na przykład notes. Od lat w modzie są modele minimalistyczne, które z powodzeniem odnajdą się w niemalże każdej stylizacji i są w miarę bezpieczne. Warto również postawić na uniwersalną kolorystykę.